Kā skolēnos stiprināt vēlēšanos mācīties?
Kā skolēnos stiprināt vēlēšanos mācīties? Tāds bija būtiskākais jautājums, uz kuru atbildēt Jelgavas Reģionālajā pieaugušo izglītības centrā bija aicināti Jelgavas pedagogi, kas vissekmīgāk piedalījušies pagājušā mācību gada nogalē organizētajā radošo darbu skatē.
2006./2007. mācību gadā skolotāji izstrādāja 168 darbus, kas bija veltīti bērnu pastāvīgās darbošanās organizēšanai, informācijas tehnoloģiju izmantošanai stundās un daudzās citās jomās. Apbalvoti tika 27 darbi, kurus nu vēlreiz izskatīja pedagogu rudens konferencē. “Skolotāju izstrādātie mācību metodiskie darbi neiegulst plauktos, bet gan gatavoti ikdienas lietošanai,” konferencē teica pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.
4. pamatskolas matemātikas skolotāja Daina Denjuščenkova “Ziņām” atklāja, ka dažkārt jaunas ierosmes gūst, ceļojot internetā. Viņa sagatavojusi “Power Point” prezentācijas par skaitļu dalāmības pazīmēm un riņķa līniju, kas atšķirībā no pierastajiem zīmējumiem uz tāfeles papildinātas ar bērniem pievilcīgiem “ķinkēziņiem”. “Matemātiku iemācīt kļūst arvien grūtāk, tāpēc arī domāju, kā to skolēniem padarīt saistošāku,” tā sava darba lietderību pamatoja skolotāja.