Ceturtdiena, 14. maijs
Krišjānis, Elfa, Aivita, Elvita
weather-icon
+6° C, vējš 0.45 m/s, DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

«Zelmeri» – pārsteigums ārpus trijnieka

Nedēļas nogalē aizvadītajā pūtēju orķestru konkursā noskaidrojies, kuri kolektīvi piedalīsies koncertā «Sveiciens svētkos, Maestro!»

«Jelgavas kolektīvs «Zelmeri»!» tieši tā uz jautājumu par lielāko pārsteigumu nedēļas nogalē aizvadītajā Latvijas pūtēju orķestru konkursā «Ziņām» atbild viena no pasākuma organizētājām Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras pūtēju orķestru eksperte Astrīda Ķēniņa.«Atšķirībā no citiem tas ir jauns kolektīvs – pieauguši cilvēki –, un var redzēt, ka tie ir domubiedri. Tas ir patīkams pārsteigums, par ko viņiem būtu divreiz uz pleca jāuzsit,» teic A.Ķēniņa.Speciāliste vērtē, ka kolektīviem nepieciešams, lai starp katriem dziesmu svētkiem būtu pasākumi, kas  palīdzētu saglabāt izpildījuma līmeni – pēc lielajiem svētkiem seko atslābums un nepieciešama sapurināšana. Ja vien ļaus resursi, pasākumu iecerēts izvērst plašumā – augstākajā, pirmajā grupā rīkot «Baltic Open», konkursam piepulcējot arī kaimiņzemju pārstāvjus, atklāj A.Ķēniņa. Konkursā orķestri bija iedalīti četrās grūtības pakāpes grupās un izpildīja obligātos un izvēles skaņdarbus, paši izvēloties, kuras grūtības programmas atskaņot. Pirmajā grupā spēlēja augstākā līmeņa orķestri, savukārt visplašāk pārstāvētā bija otrā grupa, kurā startēja arī «Zelmeri» diriģenta Bruno Jurgenberga vadībā. Tiesa gan, «Zelmeri» konkursa laureātu trijniekā neiekļuva. Pirmajā grupā uzvaras laurus plūca pūtēju orķestris «Fanfara» (diriģents Jānis Grahoļskis), otrajā  pirmajā vietā ierindojās kolektīvs «Saldus» (diriģents Artūrs Maculēvičs), savukārt par trešās grupas uzvarētājiem tika atzīti Gulbenes Mūzikas skolas pūtēji (diriģents Donāts Veikšāns).Pūtējus vērtēja starptautiska žūrija – Henijs Ramaekers (Nīderlande), Andreass Hansons (Zviedrija) un Guntis Kumačevs (Latvija).Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma diplomus un naudas prēmijas, kuru apmērs vēl tiks aprēķināts esošā budžeta ietvaros – kā norāda A.Ķēniņa, otrās un trešās vietas piešķirtas vairākiem vienas grupas kolektīviem. Diplomi tika visiem konkursa dalībniekiem. Jāpiebilst, ka pirmo vietu ieguvēji piedalīsies noslēguma koncertā «Sveiciens svētkos, Maestro!», kas notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Gunāra Ordelovska 82. dzimšanas dienā – 28. martā.Pasākumu rīkoja Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra un Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra «Kultūra».

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.