“FS Jelgava” noved pretiniekus līdz histērijai (FOTO)

Futbola komanda “FS Jelgava” svētdien savā mājas laukumā ar rezultātu 5:0 (2:0; 3:0) pieveica pretiniekus no FK “Dinamo Rīga” un svinēja savu sesto uzvaru pēc kārtas “Optibet” Nākotnes līgā. Divus vārtus jelgavnieku rindās guva Mārcis Peilāns un Ričards Jirgensons, bet ar vieniem vārtiem atzīmējās Rihards Bečers.

Jelgavnieki ieguva spēles iniciatīvu jau no pirmajām minūtēm un tā viņiem piederēja visas tikšanas laikā. Mainījās vien uzbrukumu intensitātes temps – tad lielāks, tad mazāks. Pirmais neprecīzais sitiens uz FK “Dinamo Rīga” vārtsarga Valērija Urigajeva sargātiem tika izdarīts jau trešajā minūtē, bet piektajā minūtē viņš jau nespēja glābt savu komandu no Mārča Peilāna precīza sitiena – 1:0.

“FS Jelgava” spēlētāji turpināja veidot vārtu gūšanas momentu un četrpadsmitajā minūtē, kad uzbrucējs Rihards Bečers raidīja bumbu vārtu augšējā pārliktnī, rīdzinieku komandā jau valdīja panika. Viens no aizsargiem jautāja: “Kā viņi spēj mūs apspēlēt?”

Uz ko viņam atbildēja pašu vārtsargs Urigajevs: “Tāpēc, ka jūs stāvat uz vietas!”

29. minūtē “FS Jelgava” kapteinis Andris Deklavs laukuma centrā divcīņās ieguva kontroli par bumbu, kā rezultāta izveidojās uzbrukums caur kreiso malu un divu piespēļu rezultātā tā nonāca vārtu priekšā, kur to vārtos raidīja Rihards Bečers. Rīdzinieku vārtsargs bumbu atsita, bet Rihards raidīja to tik spēcīgi, ka tā pēc inerces turpināja lidot vārtu tīklā – 2:0.

FK “Dinamo Rīga” spēlētājiem pirmo, vieglu sitienu jelgavnieku vārtsarga Dele Sunday Alampasu sargāto vārtu rāmī izdevās veikt spēles 35. minūtē. Bet tālāk viņus gaidīja tikai izmisums. Pirmā puslaika beigās vienu no aizsargiem un viņš ilgu laiku histēriski kliedza uz saviem komandas biedriem. Tas īpaši nepalīdzēja, jo puslaika beigās rīdzinieks Vladimirs Kandalincevs neatļauti nogāza pie soda laukuma Mārci Peilānu un dēļ otrās dzeltenās kartītes bija atstāt savu komandu mazākumā.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” kaut kā mazināja savu spiedienu. Vārtu gūšanas momenti bija, bet pārsvarā bumba lidoja garām vārtiem. Varētu domāt, ka pa iemeslu tam bija spēcīgs lietus, bet “FS Jelgava” kapteinis Andris Deklavs skaidroja, ka slapjš laukumus komandai pat nāk par labu, jo viņi uz tāda parasti trenējas. Viņš uzskata, ka intensitāte drīzāk mazinājās psiholoģisko apsvērumu dēļ – komanda bija vadībā un spēlēja vairākumā.

67. minūtē jelgavnieku galvenais treneris Ervīns Pērkons veica trīs spēlētāju maiņu un svaigie spēki uzreiz aktivizēja spēles tempu. 70. minūtē pussargs Mārcis Peilāns nospēlēja “sieniņu” ar Ričardu Jirgensonu, kas ļāva iziet cauri trim rīdziniekiem un raidīt bumbu viņu vārtos – 3:0.

FK “Dinamo Rīga” rindās turpināja valdīt nesaprašanās un viens no spēlētājiem pat mēģināja iekaustīt savu komandas biedru par pieļauto kļūdu. Spēles kvalitāti tas noteikti neuzlaboja. Jelgavnieki neļāva pretiniekam izspēlēt bumbu no saviem vārtiem un pēc Vladislava Žiha precīzas piespēles 82. minūtē Ričards Jirgensons raidīja bumu vārtu labajā stūrī – 4:0.

Spēles pamatlaika pēdējā minūtē “FS Jelgava” spēlētāji ar pāris piespēlēm nonāca pie pretinieku vārtiem un pēc Mārča Peilāna piespēles gar vārtu priekšu, bumbu vārtos raidīja Ričards Jirgensons – 5:0.

“Spēle no sākuma bija tāda, kādu mēs gaidījām un par ko mums teica treneri. Speciāli sagatavojām izvietojumu, mainījām savu ierasto spēlētāju izvietojumu. No treneriem bija uzdevums aktīvi sākt spēli, kas mums arī izdevās,” – spēles gaitu komentēja “FS Jelgava” kapteinis Andris Deklavs.

“Tad jau tā spēle aizgāja. Mēs zinājām, ka tā ir komanda, kura maz ielai vārtus un tādēļ bija svarīgi viņus uzreiz salauzt, lai viņiem nāktos spēlēt atraktīvāku futbolu un viņu aizsardzību ir grūti uzlauzt. Tas mums izdevās un iespējams tādēļ spēle aizgāja. No treneriem vēl bija uzstādījums neatbildēt uz provokācijām, jo nebija vajadzīgas liekas kartītes spēlē, kurā jau viss ir tā skaidrs,” – izstāstīja jelgavnieku futbolistu kapteinis.

“FS Jelgava” šī ir jau sestā uzvara pēc kārtas un komanda saglabā pirmo vietu “Optibet” Nākotnes līgas turnīra tabulā. Ar līdzīgu punktu skaitu, bet ar mazāku gūto un zaudēto vārtu attiecību otrajā vietā turpina atrasties “Valmiera FC-2/VCC” komanda.

Arī nākamo spēli “FS Jelgava” aizvadīs savā mājas stadionā, 22. maijā plkst.13:00 tiekoties astotās vietas īpašniekiem – “JDFS Alberts”. Pretinieks visnotaļ interesants. Viņi aizvadīja divas neizšķirtas spēles ar “RFS-2” vienību, kurus jelgavnieki uzvarēja ar rezultātu 3:2. Var cerēt, ka nākamajā spēlē mūs sagaida sīva cīņa un kurai jelgavnieki speciāli sagatavosies.

Pilnu spēles ierakstu pret FK “Dinamo Rīga” var apskatīties šeit.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 12 Dele Sunday Alampasu (G), 11 Daniele Olivieri (7 Vladislavs Žihs  78′), 28 Andris Deklavs (C), 21 Valters Laiviņš (25 Ričards Jirgensons 67′), 2 Bruno Agnis Čākurs, 8 Mārcis Peilāns, 18 Ralfs Maslovs (17 Kristers Pantelejevs               67′), 99 Rihards Bečers, 20 Ralfs Šitjakovs (24 Kevins Cēsnieks 67′), 6 Dāvis Vējkrīgers, 4 Valērijs Redjko. Rezervisti: 92 Edgars Andrejevs (G).

FK “Dinamo Rīga”: 1 Valērijs Urigajevs (G), 22 Radions Timofejevs (8 Marks Petunovs 46′), 6 Mārtiņš Pumpurs, 17 Vladimirs Kandalincevs, 20 Maksims Muzafarovs, 21 Luka Kadikovs (11 Aleksejs Krasivorons 46′), 4 Dzintars Mārtiņš Kaupe, 15 Aleksejs Gušča (19 Deniss Saprikovs 78′), 13 Aleksandrs Butovskis (14 Maksims Molčanovs 87′), 23 Maksims Petuhovs (10 Vladislavs Sondors 30′), 5 Maksims Jurkovļaņecs (C). Rezervisti: 7 Daniils Jofiks (G), 2 Jegors Kusrajevs.