Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izvēlēties piemērotāko inventāru snovbordam

Snovbords ir lieliska ziemas prieku alternatīva slēpošanai. Lai izmēģinātu snovbordu, atliek ierasties kādā no kalnu bāzēm, kur būs iespēja iznomāt visu nepieciešamo inventāru un arī izmantot instruktora pakalpojumu, kas iesācējiem būtu ļoti ieteicams šī tehniskā sporta veida pamatu apguvei.

Ja aktivitāte iepatīkas, var apsvērt sava inventāra iegādi. Snovborda dēļi ir pats būtiskakais elements snovbordā. Snovborda dēļi internetā ir pieejami dažādiem braukšanas stiliem, piemēram, “all-mountain”, “freestyle” vai “freeride”. Katrs no šiem snovborda dēļu veidiem atšķiras pēc formas un raksturlielumiem, kas ietekmē braukšanas īpatnības.

Piemēram, “all-mountain” snovborda dēlis ir universāls un piemērots braukšanai gan kalnos, gan parkos vai trasēs. Savukārt “freestyle” snovborda dēlis paredzēts un tiek izmantots triku izpildei uz šauriem elementiem vai sniega parkos.

Izvēloties snovborda dēli, ir svarīgi ņemt vērā braucēja prasmju līmeni un braukšanas plānus. Ja cilvēks vēlas vienkārši brīvi pabrauk dažādās teritorijās bez konkrēta mērķa – derēs “all-mountain” tipa dēlis; ja uzreiz ir vēlme sagatavot sevi gaisa trikiem – tad būtu jāturas pie “freestyle” tipa dēļa; bet ja ir plāns doties ceļojumā uz kalnu kūrortiem ar nolūku atrast labus  pūdera posmus – tad “freeride” būs ideāla izvēle.

Pareiza snovborda dēļa izmēra izvēle ir svarīga, lai braukšanas laikā saglabātu kontroli un komfortu. Snovborda izmēru nosaka, ņemot vērā ķermeņa svaru, augumu un braukšanas stilu. Īsāks dēlis būs piemērotāks vieglākiem cilvēkiem vai tiem, kas dod priekšroku brīvā stila braukšanai, savukārt garāks dēlis nodrošina labāku stabilitāti lielā ātrumā un dziļākā sniegā.

Mīkstie un cietie snovborda dēļi

Snovborda dēļa cietība ietekmē dēļa veiktspēju atkarībā no apstākļiem un braukšanas stila. Piemēram, mīkstāki snovborda dēļi ir ideāli piemēroti “freestyle” braukšanai, jo nodrošina labu manevrēšanas spēju un elastību, kas nepieciešama triku izpildei. Savukārt cietie snovborda dēļi ir labāki lielākas slodzes gadījumos vai situācijās, kad nepieciešama lielāka stabilitāte un ātrums.

Pareizi izvēlēts inventārs

Pareizi izvēlēts inventārs snovošanai ir svarīgs, lai nodrošinātu aizsardzību, komfortu un uzlabotu snovošanas pieredzi. Tas ietver ne tikai snovborda dēļus, bet arī slēpošanas vai snovbroda brilles, drošības aprīkojumu un apģērbu – no apakšveļas līdz jakām. Slēpošanas vai snoborda ķivere ir nepieciešama, lai aizsargātu galvu no iespējamajiem triecieniem pret dažādiem objektiem uz kalna. Tāpat arī ceļgalu vai elkoņu sargi, kas var pasargāt locītavas no smagām traumām gadījumos, kad snovbordists nokrīt vai saduras ar citu cilvēku trasē.

Pamata apmācība

Ja esi snovbordists-iesācējs, svarīgi ir sākt ar pamata apmācību. Ieteicams atrast kvalificētu instruktoru, kurš var palīdzēt iemācīties pareizi stāvēt uz dēļa un veikt pirmos soļus uz sniega. Tad jau pakāpeniski var strādāt pie braukšanas tehnikas un kontroles.

Jāizvairās no tūlītējas sarežģītu triku apgūšanas vai ekstrēmu pagriezienu veikšanas – svarīgakais ir saprast un iemācīties droši kontrolēt savas kustības uz dēļa.

Snovborda parki un trases Latvijā

Latvijā ir vairāki snovborda parki un trases, kur var izbaudīt snovbordu. Tiek piedāvātas dažādas iespējas kā iesācējiem, tā arī pieredzējušiem braucējiem. Piemēram, “Žagarkalns” ir lieliska vieta Cēsīs, kur var izbaudīt kvalitatīvas trases gan pirmajos snovborda soļos, gan arī būs kur pabraukāties jau pieredzējušiem snovbordistiem.

Žagarkalnā ir arī snovborda parks, tie parasti aprīkoti ar dažādiem elementiem un šķēršļiem, piemēram, lejupslīdes caurules (rails) un rampas (kickers), kas pieejami dažādās grūtības pakāpēs.

Pirms doties uz snovborda parku vai trasēm, ir svarīgi iepazīties ar noteikumiem un drošības prasībām. Parasti tiek ieteikts lietot ķiveri, elkoņa aizsargus un ceļgalu sargus.

Lai iegūtu vairāk informācijas par konkrētiem snovborda dēļiem vai citiem kalnu slēpošanas jautājumiem, iesakām konsultēties ar pieredzējušiem instruktoriem. Būtiski saprast, ka laba sagatavošanās un zināšanu iegūšana ir galvenie faktori labai snovborda braukšanas pieredzei.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.