Jelgavnieki Latvijas U-20 sastāvā iekļūst ceturtdaļfinālā (VIDEO)

Dans Ločmelis pēc vārtu gūšanas Pasaules U-20 čempionātā Edmontonā (Kanāda) | Foto: IIHF

Latvijas hokeja valstsvienība jauniešiem līdz 20 gadu vecumam (U-20), pēdējā kvalifikācijas turnīra spēlē pārspēja vienaudžus no Čehijas ar rezultātu 5-2 (2:1; 2:1; 1:0) un pirmo reizi vēsturē iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā.

Latvijas U-20 valstsvienība pirms spēles ar vienu punktu ieņēma pēdējo vietu “A” grupas kvalifikācijas turnīrā. Savukārt Čehijas valstsvienība bija nominālais spēles līderis. Latviešu puiši dienu pirms spēles bija sarīkojuši tikšanos savā starpā, kurā visi apstiprināja, ka vēl nav gatavi doties uz mājām un spēlēs visi kā viena ģimene.

Latviešu puiši tiešām spēja pārsteigt visus, kad spēles piektajā minūtē spēles rezultātu pēc Harija Branta piespēles (bijušais “Zemgale/LLU” spēlētājs) atklāja Martins Laviņš. Trešdaļas turpinājumā vārtus guva Rainers Rullers, bet čehu Mihails Guts atguva vienus vārtus – 2:1.

Otrās trešdaļas vidū čehs Stanislavs Svozils izlīdzināja spēles rezultātu, bet turpinājumā pretiniekus šokēja Latvijas U-20 valstsvienības kapteinis Ralfs Bergmanis, kurš līdz trešdaļas beigām guva divus vārtus – 4:2. Trešās trešdaļas izskaņā Ralfs guva arī trešos vārtus, kad raidīja ripu čehu tukšos vārtos – 5:2. Šajā mirklī bija sāpīgi skatīties uz Slovākijas izlases spēlētājiem, kuri vēroja cīņu un saprata, ka viņiem jāpamet turnīrs.

Pārbaudes turnīra laikā visi jelgavnieki izcēlās ar rezultativitāti. Dans Ločmelis guva 1 vārtus un kvalifikācijas turnīru noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -4. Aizsargs Bogdans Hodass guva 1 vārtus un atdeva 1 rezultatīvu piespēli (lietderības koeficients -3).

Daniles Goršanovs palika bez rezultativitātes punktiem, bet nospēlēja ar pozitīvo lietderības koeficientu +1. Uzbrucējs Klāvs Veinbergs kvalifikācijas turnīrā guva 1 vārtus un atdeva 1 rezultatīvu piespēli (lietderības koeficients -1). “Zemgale/LLU” uzbrucējs Daniels Andersons atdeva 1 rezultatīvu piespēli un nospēlēja ar pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Latvijas hokeja U-20 valstsvienība pirmo reizi vēsturē jauniešu pasaules čempionātā sasniedza ceturtdaļfinālu, un tajā spēlēs ar Zviedrijas un Vācijas savstarpējās spēles uzvarētāju. Valstsvienības galvenais treneris Artis Ābols uzskata, ka šajā pārī uzvarēs Zviedrija.

Latvijas valstsvienība ceturtdaļfināla spēle paredzēta 17. augustā vai nakti uz 18. augustu. Spēli varēs vērot “Go3” platformā.