Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā sagatavoties vizītei pie zobārsta

Ja nepieciešami regulāri zobārsta apmeklējumi, katru reizi tas var būt ļoti satraucoši. Tādēļ daudziem cilvēkiem ir grūti pierakstīties pie zobārsta neatkarīgi no tā, vai nepieciešams tikt galā ar vienkāršām zobu sāpēm vai ko nopietnāku, piemēram, infekcijas slimībām. Ikviens zina, lai arī zobārsta apmeklējums daudziem izraisa nepatiku, ir jānodrošina laba zobu veselība.

Zināt savu mērķi

Cilvēki dodas pie zobārsta vai nu regulāras apskates, vai noteiktas zobārstniecības procedūras dēļ. Vienmēr jāzina savas vizītes mērķis un emocionāli jāsagatavojas tam. Ja neesat pārliecināts kādēļ vizīte nepieciešama, vislabāk ir sazināties ar klīniku un atrisināt visas neskaidrības. Lai sagatavotos, ir svarīgi zināt, kas notiks, it īpaši tad, ja esat pacients, kurš bieži nervozē un satraucas, tas palīdzēs nodrošināt emocionālu noturību.

Mutes higiēna

Zobārsti ikdienā saskaras ar dažādām mutes dobuma problēmām, tomēr daudziem trūkst ievērot mutes higiēnas kopšanas pamatvajadzības. Kā arī, parūpējoties par savu zobārstu, pirms vizītes jāiztīra zobi un jāizmanto zobu diegs, šī vienkāršā darbība padarīs procedūru vieglāku un palīdzēs zobārstam procedūras laikā, jo starp zobiem nebūs pārtikas atliekas.

Izvairieties ēst pirms tikšanās

Ar mērķi saglabāt labu mutes higiēnu pirms vizītes, ieteicams neēst vismaz divas stundas pirms došanās pie zobārsta. Ja pirms tikšanās jāpaēd, jums vajadzētu izvairīties no ēdieniem ar spēcīgu aromātu, piemēram, ķiplokiem vai sīpoliem un citiem produktiem. Lai uz klīniku nedotos tukšā dūšā, var ēst kaut ko vieglu kā sausmaizītes vai riekstus.

Atklātība

Pirms vizītes pie zobārsta sagatavojat pilnīgi godīgas atbildes par savu mutes un vispārējās veselības stāvokli. Nebaidāties no zobārsta, ja esat godīgs par savu situāciju, jūs ietaupīsiet laiku un varbūt pat finansiālos līdzekļus. Ja jūs baidāties vai esat nervozs, sazinieties ar savu zobārstu, lai viņš zinātu, ka jābūt īpaši maigam un atbilstoši risinātu problēmas un bailes.

Nekautrējieties paziņot par savām bailēm un paniku, jo zobārsti ir pieredzējuši profesionāļi, kuri pieraduši regulāri saskarties ar satrauktiem pacientiem. Laipns un atsaucīgs personāls sagaida tieši Dr. Jūlijas Katkevičas klīnikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.