Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Padomi, kā iekārtot virtuvi, kurā prieks uzturēties

Virtuvi var uzskatīt par vienu no svarīgākajām telpām mājoklī. Virtuvē tiek gatavotas un ieturētas maltītes, kā arī tā kalpo kā lieliska sarunu vieta, kur visai ģimenei sanākt kopā un pārrunāt dienas laikā piedzīvoto. Ir svarīgi, lai virtuve būtu maksimāli ērta, lai tajā būtu patīkami gan uzturēties, gan gatavot ēdienu.

Ne visi var lepoties ar plašu virtuvi, tomēr arī mazu telpu var iekārtot tā, lai tajā būtu ērti uzturēties un visam pietiktu vietas. Ja arī Jūs tuvākajā laikā plānojat pārvērtības savā virtuvē, tomēr Jums trūkst ideju, tad noteikti izlasiet raksta turpinājumu. Tajā būs minēti daži vērtīgi padomi, kā iekārtot virtuvi, lai tajā būtu patīkami uzturēties.

Sienas

Ja virtuve ir maza, tad ir ļoti svarīgi sienām izvēlēties gaišus toņus. Der atcerēties, ka gaišie toņi ne tikai vizuāli paplašina telpu, bet arī dod telpai gaišuma un tīrības sajūtu. Arī izvēloties gaišas krāsas mēbeles, var vizuāli paplašināt telpu. Ja vēlaties ietaupīt, nav uzreiz nepieciešams iegādāties jaunas mēbeles. Jūs varat arī pārkrāsot jau esošās mēbeles. Protams, pirms tam gan vajadzētu pārliecināties, vai esošo mēbeļu stāvoklis ir pietiekami labs un vai tās vispār ir iespējams pārkrāsot.

Grīda

Lai virtuves kopskats būtu pārdomāts, nevajadzētu aizmirst par grīdu. Grīdu vajadzētu pieskaņot gan sienām, gan pārējam virtuves iekārtojumam. Lai virtuves grīdu būtu pēc iespējas vieglāk kopt, ieteicams izvēlēties flīzes.

Apgaismojums

Virtuves apgaismojumu noteikti nevajadzētu novērtēt par zemu. Apgaismojums arī spēj vizuāli paplašināt telpu. Tāpat apgaismojums ir ļoti svarīgs īpaši tajās zonās, kur tiek gatavots ēdiens, tāpēc noteikti izvēlaties kvalitatīvu un pietiekamu apgaismojumu.

Virtuves mēbeles

Virtuvei noteikti ir nepieciešamas piemērotas mēbeles. Ja Jūs nolemsiet par labu jaunu mēbeļu iegādei, tad Jums noteikti būs vajadzīga virtuves iekārta. Virtuves iekārtas ir ļoti praktiskas un tajās iespējams salikt visas nepieciešamās lietas. Virtuves iekārtas interneta veikalā 220.lv ir pieejamas plašā klāstā un par izdevīgām cenām. Tāpat Jums noteikti būs vajadzīgs galds un krēsli, lai pagatavotās maltītes varētu baudīt turpat virtuvē.

Pirms konkrētu virtuves mēbeļu iegādes, noteikti pārliecinieties, ka tām visām būs pietiekami daudz vietas virtuvē. Nekādā gadījumā nevajadzētu pārblīvēt virtuvi, pretējā gadījumā Jums nebūs ērti tajā uzturēties un gatavot maltītes.

Ierīces

Nevienā virtuvē nav iespējams iztikt bez konkrētām ierīcēm. Jums noteikti būs nepieciešama plīts un cepeškrāsns, tējkanna, tvaika nosūcējs, ledusskapis, iespējams, ka arī virtuves kombains.

Mūsdienās veikalos ir pieejamas ļoti daudz un dažādas ierīces, kas atvieglo ēdiena gatavošanu, kā arī virtuves uzkopšanu. Viena no ierīcēm, kas spēj ietaupīt laiku, viennozīmīgi ir trauku mazgājamā mašīna. Piemēram, iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas ne tikai lieliski tiks galā ar netīriem traukiem, bet arī ietaupīs vietu virtuvē, kā arī lieliski iederēsies kopējā virtuves interjerā.

Veikalos ir pieejamas dažādu ražotāju trauku mazgājamās mašīnas. Vienas no labākajām ir Beko ražotās trauku mazgājamās mašīnas, ko arī iespējams iegādāties interneta veikalā 220.lv.

Pirms iegādājaties konkrētas virtuves ierīces, noteikti padomājiet, vai tās Jums būs patiešām vajadzīgas.

Detaļas

Lai veikalā būtu vieglāk orientēties un saprast, kas patiešām ir vajadzīgs, ieteicams jau mājās izveidot plānu, kurā būs atspoguļotas visas mēbeles un ierīces, kā arī to novietojums telpā. Noteikti plānā iekļaujiet arī telpas izmērus un to, cik lielas mēbeles varat atļauties iegādāties un novietot virtuvē.

Veidojot plānu, vajadzētu ņemt vērā pāris ieteikumus, kas palīdzēs iekārtot virtuvi pēc iespējas praktiskāk. Piemēram, plīts, izlietne un ledusskapis ir jānovieto pēc iespējas tuvāk viens otram, lai ēst gatavošana būtu parocīgāka. Tāpat vajadzētu padomāt par mazākiem plauktiņiem, kuros salikt garšvielas, jo tad viss ēdiena gatavošanai būs pa rokai.

Lai virtuvē būtu vēl patīkamāk uzturēties, jāpadomā arī par dažādiem aksesuāriem. Piemēram, svečturiem, gleznām, skaistu galdautu, kā arī citām detaļām, kas piešķirs telpai ļoti patīkamu noskaņu. Ja Jums trūkst ideju, kā iekārtot savu virtuvi, tad iedvesmai ieteicams palūkoties internetā vai arī kādā interjera žurnālā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.