Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pie Jelgavas Pārlielupes bibliotēkas tapis grafiti zīmējums par tēmu “Sociāla un iekļaujoša Eiropa”

Pirmdien, 21. novembrī, pie Jelgavas Pārlielupes bibliotēkas Loka maģistrālē 17 pabeigts četrus metrus augstais un 10 metrus platais grafiti zīmējums par tēmu “Sociāla un iekļaujoša Eiropa un Latvija”. Mākslas darba autors ir Matīss Maksimovs un tas tapis, sadarbojoties Jelgavas pilsētai ar Finanšu ministriju Eiropas Savienības fondu ietvaros, informē Finanšu ministrija (FM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamajos septiņos gados finansiāli vislielākā daļa, kas ir teju trešdaļa jeb pusotrs miljards eiro no kopējā Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma Latvijai – atvēlēta tieši mērķim “Sociāla un iekļaujoša Eiropa un Latvija”. Šī mērķa ietvaros ar ES fondu finansējumu tiks atbalstīta, piemēram, izglītības un pirmsskolas izglītības iestāžu modernizēšana, ienākumu paaugstināšana sociālā riska iedzīvotājiem, darba tirgus pasākumu pielāgošana, tai skaitā padarot pieaugušo mūžizglītību pieejamāku un mērķētāku darba tirgus vajadzībām. Būtiskas investīcijas paredzētas veselības aprūpes sistēmas attīstībai, lai Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu kvalitātes un cenas ziņā vienlīdzīgu un savlaicīgu piekļuvi sociālajiem un veselības aprūpes pakalpojumiem.

FM norāda, ka 2014.-2020.gada perioda ietvaros Jelgavas novadā un Jelgavas pilsētā tiek īstenoti kopā 120 projekti ar 137 miljonu eiro ES fondu līdzfinansējumu. Projektu īstenošanas rezultātā nozīmīgākās ES fondu investīcijas veiktas tādās jomās kā pētniecība, uzņēmējdarbības attīstība, energoefektivitātes paaugstināšana, vides aizsardzība, transporta sistēma, vispārējās izglītības infrastruktūra un deinstitucionalizācija, kad cilvēkiem ar ierobežotām spējām sevi aprūpēt tiek sniegts nepieciešamais atbalsts, lai tie spētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē.

Visu novembri piecās dažādās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā, ar grafiti mākslinieku piesaisti, tiek veikti sienu gleznojumi, kas katrs vizuāli attēlo kādu no ES fondu investīciju mērķiem, simboliski demonstrējot visu Latvijas reģionu iesaisti ES fondu investīciju veiksmīgā ieguldīšanā. Tā Finanšu ministrija turpina vērst sabiedrības uzmanību uz drīzu jaunā ES fondu perioda uzsākšanu un no 2023. gada sākuma mudina potenciālos projektu īstenotājus būt gataviem izmantot ES finansējuma sniegtās priekšrocības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Finanšu ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.