Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Piena, maizes un medus svētki jau 26. augustā

26. augustā Jelgavā notiks jau 23. Piena, maizes un medus svētki un 21. Latvijas novadu Siera diena, informē pašvaldība. Hercoga Jēkaba laukumā pulcēsies maiznieki, bitenieki un piena produktu ražotāji no visas Latvijas, bet skvērā aiz kultūras nama – siera ražotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Akcentējot veselīgu dzīvesveidu un Latvijā audzētu un ražotu pārtiku, Jelgavā jau 23. gadu pēc kārtas notiks visīstākie gardēžu svētki. Tā ir lieliska iespēja ne tikai degustēt un atklāt jaunas garšas, bet arī klātienē satikt pašus produkta ražotājus. Gribu uzsvērt, ka vēl jo­projām svētku sauklis ir “Esi vesels savas tautas un nākotnes labā!” un tas ir pasākums, kurā nekādā veidā netiek tirgots alkohols,” saka pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz kultūras nama no pulksten 9 līdz 16 uz dižtirgu aicinās vairāk nekā 250 maizes, medus, piena produktu ražotāju un dažādu amatu pratēji ar saviem darinājumiem. Paredzēta arī plaša koncertprogramma un dažādas aktivitātes.

Medus garša un kliņģeris

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Biškopības biedrība aicinās paviesoties medus un bišu dārzā. Biedrība piedāvās medus degustācijas, kurās varēs gan nogaršot medu, gan iepazīt tā veidus – speciālisti pastāstīs, parādīs un izglītos interesentus par medus dažādību. Te notiks arī kukaiņu viesnīcas darbnīca, un ikviens varēs piedalīties tās tapšanā. Kukaiņu mājvietu pēc svētkiem plānots izvietot pilsētvidē.

Šī diena būs īpaša Latvijas Maiznieku biedrībai, kura šogad atzīmē 30 gadu jubileju un visus gaidīs uz maiznieku dzimšanas dienas svinībām Kliņģeru teltī, lai kopā ar Jelgavas Amatu vidusskolas topošajiem pārtikas produktu ražošanas speciālistiem un skolotājiem dāvātu prieku un saldas svētku sajūtas.

“Svētku apmeklētāji varēs iesaistīties spēlē “Vai atpazīsti Latvijas maizes ražotājus un to ražoto rudzu maizi?” un nogaršot dažādas rupjmaizes, lai spēka un enerģijas pietiek visai dienai. Gaidīsim īpašus apsveikumus – dziesmu, dzejoli, zīmējumu maizniekiem un biedrībai dzimšanas dienā – un kā pateicību dāvāsim nelielas pārsteiguma balviņas. Kopā ar mazajiem svētku apmeklētājiem pūtīsim svecītes uz dzimšanas dienas kliņģeriem, vēlēsim maizniekiem veiksmi un radošo izdošanos un katru mūsu aktīvo svētku ciemiņu cienāsim ar garda kliņģera gabaliņu,” stāsta biedrības izpilddirektore maiznieka amata meistare Gunta Duka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz skatuves Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 10 līdz 15 muzicēs Mārtiņš Jātnieks un grupa “The Farmers”, grupa “Jelgava Festival Band”, kā arī notiks konkursi par medu, maizi un pienu, un erudītākie skatītāji saņems gardas balvas. Mazāko svētku dalībnieku priekam būs atrakcijas un mini zoodārzs. Savukārt apmeklētāju ērtībai papildu autostāvvieta būs iekārtota pļavā pretī Jelgavas pilij.

Skvērā – sieru balle

Skvērā aiz kultūras nama notiks Latvijas novadu Siera diena, ko organizē biedrība “Siera klubs”. Te apmeklētājiem būs iespēja degustēt un iegādāties vismaz 70 siera šķirnes un citus piena produktus no Latvijas lielākajiem uzņēmumiem un visu novadu zemnieku saimniecībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siera dienā paredzētas dažādas gardas un izzinošas aktivitātes. Pulksten 11 sāksies “Garšu parāde”, kur apmeklētāji varēs nobaudīt un iegādāties siera un biezpiena tortes, rolbiskvītus un citus konditorejas izstrādājumus ar sieru. Vārtus vērs arī Eiropas aizsargāto Latvijas īpašo produktu sēta. Notiks arī Siera dienai tradicionālo siera zupu vārīšana. Šoreiz tās gatavos šefpavārs Havjers Garsija kopā ar pavārēm no Līvāniem un Ogres tehnikuma. Interesanti, ka virumā būs arī zivis.

Pulksten 12 meistarklasēs Ogres tehnikuma konditores ceps siera pīrādziņus un vegānisko sieru picas. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma skolotājas praktiski parādīs, ka sieru var pasniegt grezni un eleganti. Latvijā vienīgā sieru karvinga meistare skolotāja Irina Duvanova demonstrēs dekoratīvo grebšanas tehniku jeb karvingu. Izstādē varēs redzēt arī, kā moderni noformēt šķīvjus ar sieru. Būs arī trīs skaistas un bagātīgas siera plates, ko Siera klubs dāvinās baudīšanai apmeklētājiem. Degustēt varēs arī svētku ģenerālsponsora PKS “Straupe” gatavoto vairāk nekā 50 kilogramu smago Jāņu siera rituli.

Siera diena būs arī muzikāla – jau no pulksten 9.30 to ieskandinās Jelgavas popkoris, bet pēcpusdienā būs grupas “Galaktika” un Normunda Zuša, kā arī mūziķa un komponista Artūra Manguļa un ģimenes grupas “Meduspods” koncerts. Visas dienas garumā notiks arī vairāki konkursi, un pareizo atbilžu zinātāji saņems balvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meklēs visgardāko Jelgavas medus kūku

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs no pulksten 9 līdz 21 svētku apmeklētājus aicinās iepazīt pilsētas kafejnīcu gardākos piedāvājumus un apskatīt tūrisma objektus. Iegriežoties tūrisma centrā Akadēmijas ielā 1, apmeklētāji varēs saņemt īpašas svētku skrejlapas. Uz tām būs atzīmētas Jelgavas kafejnīcas, kur pasākuma dienā būs iespējams iegādāties medus kūku baudīšanai uz vietas vai līdzņemšanai, kā arī atzīmēti Jelgavas un Jelgavas novada top apskates objekti. Skrejlapā būs ietverta arī krustvārdu mīkla, kuru minot interesenti varēs iepazīt bišu dzīvi un uzzināt interesantus faktus par saldo un veselībai tik noderīgo medu.

Svētku noslēgumā – koncertballe

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc svētku aktīvās un rosīgās daļas, kas pavadīta našķējoties, līdzdarbojoties un iepērkoties, svētku apmeklētāji un ikviens zaļumbaļļu cienītājs tiek aicināts uz Pasta salas brīvdabas koncertzāli “Mītava”, kur no pulksten 19.30 līdz vieniem naktī notiks koncertballe, taču koncertzālē apmeklētāji būs gaidīti jau no pulksten 19. No pulksten 20 uz “Mītava” skatuves kāps Kaspars Markševics un grupa, bet no pulksten 22 balli iegriezīs grupa “Klaidonis”.

Jāpiebilst, ka ballē būs konkursi ar gardām balvām no svētku dalībniekiem.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un vietnē bilesuparadize.lv, kā arī pirms pasākuma koncertzāles “Mītava” kasē. Biļešu cena – 5 eiro.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.