
Latvijā 84% iedzīvotāju pēdējo sešu mēnešu laikā ir veikuši pirkumus internetā, aģentūru LETA informēja starptautiskais pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums “Gemius”, atsaucoties uz veikto aptauju.
Aptaujas dati liecina, ka 71% respondentu tiešsaistē iepirkušies vismaz reizi mēnesī vai biežāk. No tiem 55% pirkumus veikuši reizi vai vairākas reizes mēnesī, savukārt 16% – vienu vai vairākas reizes nedēļā.
Iecienītākā ierīce tiešsaistes pirkumu veikšanai ir dators, kuru izmantojuši 89% aptaujas dalībnieku. Vienlaikus viedtālruņu izmantošana saglabājas augstā līmenī – tos pirkumu veikšanai izmantojuši 70% respondentu. Tāpat 76% aptaujāto norādījuši, ka izmanto iespēju iegādāties preces veikalu mobilajās lietotnēs, kamēr 24% šādu iespēju neizmanto.
Aptaujas rezultāti arī rāda, ka 45% respondentu uzskata, ka viņu tēriņi šogad varētu saglabāties nemainīgi, salīdzinot ar 47% gadu iepriekš. Vienlaikus tēriņu pieaugumu plāno 43% aptaujāto, pērn šādu atbildi sniedza 42%, savukārt samazināt savus tēriņus internetā iecerējuši 12% respondentu, kas ir par vienu procentpunktu vairāk nekā iepriekšējā gadā.
Aptauja veikta no 2026. gada 1. janvāra līdz 24. februārim, aptaujājot 1847 respondentus vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem.