Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+1° C, vējš 2.87 m/s, D-DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Skolēni aizstāvēs paveikto dabaszinātņu konkursos

22.februārī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiks Jauno vides pētnieku forums «Skolēni eksperimentē» un vides izziņas spēļu konkurss «Iepazīsti vidi», kura tēma ir «Latvijas aizsargājamās dabas teritorijas».

Šogad forumam «Skolēni eksperimentē» pieteikti deviņi darbi, kurus izstrādājuši 12 skolēni. Vides izziņas spēļu konkursā pieteiktas septiņas spēles, kuras izstrādājuši 13 skolēni, informē ZRKAC.Konkursi tiek organizēti ar nolūku rosināt skolēnu interesi par vidi un popularizēt skolēnu pētniecisko darbību, aktivizēt un paplašināt vides izglītības darbu Jelgavā, sākot ar sākumskolas un pamatskolas klasēm.Lai sniegtu skolēniem priekšstatu un jaunas zināšanas par eksperimentu veidiem LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente, Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centra vadītāja Sandra Muižniece – Brasava un Ķīmijas katedras vieslektors Ingmārs Cinkmanis stāstīs par saviem radošajiem eksperimentiem un demonstrēs eksperimentu «Eļļas ziedi».LLU Kokapstrādes katedras vadītājs Uldis Spulle un Lauku inženieru fakultātes studiju programmas «Būvniecība» studente Evelīna Strupule demonstrēs eksperimentu «Viedā koksne».Skolēnu eksperimentus vērtēs žūrija: Jelgavas pilsētas fizikas metodiskās apvienības vadītāja Baiba Daģe, Jelgavas pilsētas ķīmijas un dabaszinības metodiskās apvienības vadītāja Irina Timofejeva, Jelgavas pilsētas bioloģijas metodiskās apvienības vadītāja Baiba Balode-Lukjanska, LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente, tehnoloģiju un zināšanu pārneses centra vadītāja S.Muižniece-Brasava un ZRKAC Vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu atbalsta nodaļas galvenā speciāliste Dace Pētersone-Gūtmane.Labākais vides pētnieku foruma «Skolēni eksperimentē» darbs tiks virzīts uz foruma otro kārtu, kas notiks 16.martā Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē, savukārt labāko jauno vides izziņu spēļu konkursa darbu virzīs uz otro kārtu, kas Rīgā notiks aprīlī.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.