Režisors Renārs Vimba savā debijas spēlfilmā «Es esmu šeit» izvēlējies runāt nevis par tiem, kuri aizbraukuši prom no Latvijas, bet gan šeit palikušajiem.
Filma tiks demonstrēta 23. aprīlī pulksten 15 un 18, kā arī 27. aprīlī pulksten 12, 15 un 18, informē pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» producents Gundars Caune.
Stāsta galvenā varone ir vidusskolniece Raja Latgales laukos. Viņa pēc tēva nāves un mātes aizbraukšanas uz Londonu ir vienīgā atbildīgā par mazo brāli un dzimtas mājām, kuras vecmāmiņa labāk gribētu pārdot. Rajai nākas saskarties ar grūtībām, kuru priekšā apjuktu pat pieaugušais – viņas un brāļa dzīve radikāli pārvēršas, arī pirmā mīlestība nav saulaina vien –, taču jaunās meitenes cīnītājas spars liek skatītājam turēt īkšķi, lai Rajai izdodas.
Filmu producējusi Latvijas studija «Tasse Film» un veidojusi internacionāla komanda – scenārija autors un režisors R.Vimba, operators Arnars Torisons no Islandes, komponists Ēriks Ešenvalds, mākslinieks Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Stīna Skulme, skaņu režisors Jonass Maksvitis no Lietuvas. Lomās – Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Ruta Birgere, Zane Jančevska, Rēzija Kalniņa, Indra Briķe un citi.
Filma tapusi ar Nacionālā kino centra, Valsts kultūrkapitāla fonda un ES programmas «Radošā Eiropa – MEDIA» finansiālu atbalstu.