Jau otro gadu pēc kārtas Jelgavas novada pašvaldība organizēs biznesa ideju konkursu «Esi uzņēmējs Jelgavas novadā» ar mērķi motivēt iedzīvotājus īstenot savas biznesa idejas jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai un sniegt pašvaldības atbalstu viņu biznesa ideju realizācijai, kā arī sekmēt jaunu komersantu (saimnieciskās darbības veicēju) veidošanos novadā, «Ziņas» noskaidroja pašvaldībā.
Kā informē Jelgavas novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone, līdz 9. septembrim, aizpildot vienotu pieteikuma formu, novada iedzīvotāji aicināti pieteikties biznesa ideju konkursam. Konkurss noritēs divās kārtās. Lai piedalītos pirmajā kārtā, nepieciešams aizpildīt pieteikumu un savas idejas aprakstu. Biznesa idejas izvērtēs kompetenta ekspertu žūrija, labākās atlasot dalībai konkursa otrajā kārtā, kad dalībniekiem tās būs jāprezentē.
«Uzvara konkursā sniedz iespēju no pašvaldības saņemt starta kapitālu jeb finansiālu atbalstu uzņēmuma dibināšanai un atbalstu pamatkapitāla iegādei. Pēc pērnā gada pieredzes šo konkursu vērtējam kā lielisku platformu pašvaldībai stimulēt topošos uzņēmējus, palīdzēt viņiem saņemties savas biznesa idejas realizācijai, varbūt pat savā ziņā sniedzam pirmo ārējo novērtējumu uzņēmējdarbības dzīvotspējai. Arī žūrijas komisijai darbs izvēršas gan atbildīgs, gan izaicinošs, kas savukārt pašam idejas autoram sniedz iespēju vēl kaut ko uzlabot, pārdomāt. Turklāt ļoti daudz kas atkarīgs, ja biznesa produkts ir jau testējams, novērtējams dzīvē, apskatāms vai aptaustāms, – tas rada ticamību, ka topošais uzņēmējs «zina drēbi» un var aizstāvēt savu ieceri pavisam reāli un uzskatāmi. Saņemot finansējumu idejas īstenošanai, ideju autoriem ar pašvaldību jāslēdz līgums, kas paredz arī zināmas saistības – divu gadu garumā ik pēc pusgada jāiesniedz atskaite par paveikto, lai žūrijas komisija varētu izvērtēt piešķirto līdzekļu izlietošanas lietderību,» stāsta Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte.
Savas idejas pieteikuma veidlapu un tai pievienotos dokumentus var sūtīt pa pastu vai iesniegt Jelgavas novada Attīstības nodaļā Katoļu ielā 2b, novada pašvaldības centrālās administrācijas ēkā Pasta ielā 37, sekretariātā, kā arī aizpildot elektronisko formu novada mājaslapā.
Konkursa īstenošanai tiek piešķirts finansējums 6000 eiro apmērā. Viens pretendents drīkst pieteikt tikai vienu ideju. Kopumā konkursā tiks atbalstītas ne vairāk kā sešas biznesa idejas, piešķirot katrai ne vairāk kā 1500 eiro. Uzvarētājiem idejas īstenošana jāsāk 30 darba dienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas, reģistrējot savu uzņēmumu Valsts ieņēmuma dienestā vai Uzņēmuma reģistrā.
Konkursā nevar piedalīties jau nodibināti uzņēmumi, biedrības, nevalstiskās organizācijas un citas juridiskas personas.
Izsludina biznesa ideju konkursu «Esi uzņēmējs Jelgavas novadā»
00:00
07.04.2016
87