Sestdiena, 16. maijs
Edvīns, Edijs
weather-icon
+13° C, vējš 1.4 m/s, D-DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Var izteikties par teritorijas plānojumu

Vēl divas nedēļas tiks gaidīti priekšlikumi par Zemgales reģiona teritorijas plānojuma dokumentu projektu. Līdz šim saņemti apmēram divi desmiti priekšlikumu un ieteikumu.

Vēl divas nedēļas tiks gaidīti priekšlikumi par Zemgales reģiona teritorijas plānojuma dokumentu projektu. Līdz šim saņemti apmēram divi desmiti priekšlikumu un ieteikumu.
Interesenti ar reģiona teritorijas plānojuma dokumentu projektiem un citiem ar tiem saistītiem dokumentiem var iepazīties un savus priekšlikumus iesniegt var Zemgales Attīstības aģentūrā (ZAA), Jelgavas pašvaldības Būvvaldē pie Teritorijas plānošanas sektora vadītājas Gunitas Osītes un rajona Padomes Attīstības departamentā pie galvenā speciālista Andra Ziemeļa.
ZAA direktors Raitis Vītoliņš stāsta, ka vakar vien pa pastu saņemti kādi septiņi priekšlikumi. Kopumā līdz šim viņa rīcībā nonākuši apmēram divi desmiti priekšlikumu. Galvenokārt no pašvaldībām un valsts institūcijām. Savu vērtējumu devušas Aizsardzības un Ārlietu ministrijas. Bērnu un ģimenes lietu ministrija paudusi nepieciešamību sekmēt ģimenei draudzīgas infrastruktūras izveidi reģionā, bērnu rotaļlaukumu izveidi u. tml. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības pārvalde uzskaitījusi visu reģionā izvietoto kultūras un dabas pieminekļus un lūgusi neapmierināties ar vispārīgu atbalstu to saglabāšanai. ZAA apliecinājusi, ka tā teritorijas plānojumam pievienos pielikumu, kurā uzskaitītas visas vērā ņemamās Zemgales kultūras un dabas vērtības.
Savukārt no Aizkraukles rajona Staburaga pašvaldības saņemta vēstule ar vismaz simts iedzīvotāju parakstiem, kurā izteiktas pretenzijas par neapmierinošo situāciju uz autoceļa Rīga – Ķekava – Jaunjelgava – Sece – Jēkabpils. Protesta vēstule nosūtīta arī Satiksmes ministrijai.
Šis ir pirmais reģiona teritorijas plānojums un otrā sabiedriskās apspriešanas kārta. Pirmajā reizē kopumā saņemts ap 80 galvenokārt pašvaldību priekšlikumu. Nākamnedēļ uz tikšanos tiks aicināti tie, kas līdz šim sabiedriskajā apspriešanā vēl nav piedalījušies – viņi priekšlikumus varēs izteikt klātienē. Plānojuma darba grupa visus priekšlikumus izskatīs, sagrupēs un attiecīgi pilnveidos teritorijas plānojumu.
Zemgales reģiona teritorijas plānojumu Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija varētu apstiprināt oktobrī vai novembrī. Līdz šim izstrādāto plānojumu apstiprināšanai iesniedzis vienīgi Rīga reģions. Vidzemē sākusies tā galīgā varianta apkopošana, bet Latgalē turpinās sabiedriskā apspriešana. Kurzemē vēl turpinās plānojuma izstrāde.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.