Otrdiena, 19. maijs
Inese, Inesis, Ēriks
weather-icon
+12° C, vējš 0.89 m/s, A-DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Krīzes situācijā ar čehu stratēģiju

Konkursā par labāko piedāvājumu ES atbalstītajā «Interreg III A» projektā «Pārrobežu sadarbības iniciatīva riska vadības sistēmas veidošanai Latvijas un Lietuvas kaimiņu reģionos» par labāko atzīts čehu firmas «Klika – BP» piedāvājums.

Konkursā par labāko piedāvājumu krīzes novēršanas stratēģijas un informatīvās vadības sistēmas izstrādē ES atbalstītajā “Interreg III A” projektā “Pārrobežu sadarbības iniciatīva riska vadības sistēmas veidošanai Latvijas un Lietuvas kaimiņu reģionos” par labāko atzīts čehu firmas “Klika – BP” piedāvājums.
Čehu speciālisti sākuši iepazīties ar dažādu risku draudiem Jelgavas un citu projektā iesaistīto pašvaldību teritorijā. Īpaša uzmanība jau sākumā pievērsta Jelgavas dzelzceļa mezglam, kas, ievērojot bīstamo kravu lielo plūsmu, ir viena no bīstamākajām vietām mūsu reģionā.
Runājot par savu pieredzi “Klika – BP” sadarbības partnera “T – Soft” prezidents Jaroslavs Pejčohs stāstīja, ka daudz ko varējuši mācīties no 2002. gada vasarā notikušajiem plūdiem, kad no nerimstošajiem lietiem katastrofāli pacēlās ūdens līmenis Vlatavā un citās lielākajās Viduseiropas upēs. Toreiz kāda plūdos cietuša ciema teritorijas apstrādei vajadzēja steidzīgi nogādāt tonnu dezinfekcijas līdzekļu. Tā kā informāciju par šo vajadzību krīzes vadības centram nodeva septiņi dažādi nesaistīti dienesti, iznāca pārpratums. Proti, teritorijas dezinfekcijai tika pasūtītas septiņas tonnas īpašo līdzekļu.
Vakar čehu firmas pārstāvji, ieskaitot firmas prezidentu Františeku Kliku, bija mūsu pilsētā, kur projekta dalībniekiem Jelgavas pilsētas un rajona pašvaldības, Šauļu pilsētas pašvaldības un apgabala administrācijas, Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāvjiem prezentēja savu uzņēmumu. Firmas “Klika – BP” speciālisti izpildījuši pasūtījumus arī klientiem, kas saistīti ar NATO drošības standartiem. To projekta vadītājs Jelgavas pašvaldības izpilddirektors Gunārs Kurlovičs uzskata par vienu no galvenajiem čehu uzņēmuma plusiem.
Projekta “Pārrobežu sadarbības iniciatīva riska vadības sistēmas veidošanai Latvijas un Lietuvas kaimiņu reģionos” kopējais budžets 1,3 miljoni eiro, no šīs summas ES finansējums – ap 75 procenti. Projekta laikā līdz 2007. gada novembrim tiks radīts Krīzes vadības centrs, kas uzlabos dažādu operatīvo dienestu sadarbību krīzes situācijās.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.