Piektdien Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta lietuviešu mākslinieku Viktora Ostašenkova gleznu un Aleksandra Ostašenkova fotogrāfiju izstāde.
Piektdien Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta lietuviešu mākslinieku Viktora Ostašenkova gleznu un Aleksandra Ostašenkova fotogrāfiju izstāde. Abi brāļi, kas pārstāv sadraudzības pilsētu Šauļus, ar saviem darbiem Jelgavā viesojas ne pirmo reizi, bet tik plaša izstāde pie mums vēl nav bijusi.
“Brāļu Ostašenkovu izstāde Jelgavā ir kā savdabīgs piesitiens pēdējo nedēļu bagātajā Latvijas kultūras dzīvē,” tā atklāšanas brīdī notikumu raksturoja muzeja direktora vietniece Marija Kaupere. Abu mākslinieku darbu dažādība rada savdabīgu kopējo noskaņu – ja Viktora gleznas priecē ar latvieša acij ne tik ierastu krāsu raibumu, tad Aleksandra melnbaltās fotogrāfijas vairāk aicina uz filosofiskām pārdomām.
Urbānists sajūtu līmenī
Gleznotājam V.Ostašenkovam Jelgavā tā ir trešā izstāde, bet kopš 1976. gada viņš piedalījies visās Šauļu mākslinieku izstādēs. Bijušas arī astoņas personālizstādes. Viņa darbi atrodas privātkolekcijās Lietuvā, Latvijā, Kanādā, ASV, Vācijā un Krievijā. Mākslinieks strādā eļļas un akvareļa tehnikā. Ja pagājušajā gadā mūsu pilsētā bija izstādīti akvareļi, tad šoreiz jelgavnieki var iepazīties ar V.Ostašenkova eļļas darbiem. Fotogrāfa A.Ostašenkova dzīvesbiedre Aleksandra atklāj, ka Lietuvā Viktors tiek uzskatīts par urbānistu, lai gan “tiešus pilsētas skatus viņa darbos neatrast, tā drīzāk piemīt sajūtu līmenī.”
Par dramatisko bez pesimisma
Fotogrāfs A.Ostašenkovs ir Lietuvas Fotomākslinieku savienības un Žurnālistu savienības biedrs, strādājis par fotokorespondentu laikrakstā “Šauļu Ziņas”, bet izstādēs piedalās no 1973. gada. Lietuvā un ārzemēs notikušas vairāk nekā 40 personālizstādes, bet 1999. gadā A.Ostašenkovam piešķirts fotomākslinieka nosaukums (AFIAP).
Jelgavas muzejā vislielāko ievērību izraisa fotogrāfiju cikls, kur atainoti cilvēki jau tuvu nāves slieksnim. Pēc fotomākslinieka dzīvesbiedres vārdiem, izstādes atklāšanā, “šie portreti nav pesimistiski, drīzāk aicina uz filosofiskām pārdomām”.
Abu mākslinieku izstāde Ģ.Eliasa muzejā būs skatāma līdz 24. augustam.