Sestdien senioru deju grupas no visiem Latvijas novadiem sadancoja festivālā «Sveiks, vecais Ādolf! Lai top…».
Sestdien senioru deju grupas no visiem Latvijas novadiem sadancoja festivālā “Sveiks, vecais Ādolf! Lai top…”.
Sadancošana sākās pašā pēcpusdienas svelmē, kad virkne kolektīvu savus priekšnesumus izrādīja gājējiem atvēlētajā Driksas ielā. Pēc tam norisinājās gājiens no Hercoga Jēkaba laukuma uz Uzvaras parku – festivāla galveno norises vietu.
Pasākums pulcēja gandrīz trīs simtus dejotāju no 21 senioru deju kopas. Vistālāko ceļu mērojušas “Priecīgās vecmāmiņas” no Ludzas, bet visvairāk viesu (deviņi kolektīvi) ieradās no Vidzemes puses. Zemgaliešus pārstāvēja “Randiņš” no Auces, “Garroze” no Sidrabenes pagasta, kā arī Jelgavas Latviešu biedrības kolektīvs “Rudens roze”, Vircavas “Vakarvējš” un “Sens tik sens” no Glūdas pagasta.
Cienījamās dāmas savas 160 gadu jubilejas priekšvakarā sveikt bija ieradies arī pats Ādolfs Alunāns, kurā vairums klātesošo gan saskatīja zināmu līdzību ar mūsdienu jelgavniekiem labi pazīstamo Arvīdu Matisonu.
Viens no festivāla iniciatoriem Ilgvars Pauniņš uzskata, ka deju prieks domāts ne tikai jauniešiem, bet arī cilvēkiem labākajos gados. Cerams, ka pēc krāšņo svētku vērošanas senioru deju kustībai piepulcēsies vairāk kungu, jo, kā parādīja sestdienas notikumi, pagaidām dāmas, kā jau aktīvākā cilvēces daļa, ir pārliecinošā vairākumā.