Svētdiena, 17. maijs
Herberts, Dailis, Umberts
weather-icon
+12° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Kas nesmēķē – tas ceļo

542 klašu vidū uzvaru un galveno balvu – ceļojumu uz Somiju – ieguvusi Jelgavas 1. sanatorijas internātpamatskolas 8. klase. Jelgavnieki plūkuši laurus projektā «Nesmēķējošā klase».

542 klašu vidū uzvaru un galveno balvu – ceļojumu uz Somiju – ieguvusi Jelgavas 1. sanatorijas internātpamatskolas 8. klase. Jelgavnieki plūkuši laurus projektā “Nesmēķējošā klase”.
Pagājušā gada novembra Veselības veicināšanas valsts aģentūra (VVVA) Latvijā sāka projektu “Nesmēķējošā klase”. Tajā tika aicinātas piedalīties Latvijas
7. un 8. klases ar noteikumu, ka no 2005. gada 1. novembra līdz šā gada 30. aprīlim neviens klases skolēns nedrīkst smēķēt. Turklāt dalībniekiem katra mēneša noteiktajā datumā VVVA bija jāatsūta pārskats par projekta norisi.
Tā koordinatore Kristīne Zariņa “Ziņām” pastāstīja, ka savus spēkus nolēmušas izmēģināt 542 klases, kuru vidū 12 bija no Jelgavas un rajona. Viena skola no projekta izstājās, jo kāds skolēns bija atsācis smēķēt, astoņas klases līdz finālam netika, jo pietrūka uzņēmības pildīt līgumā paredzētos noteikumus. Tikai trīs – Jelgavas 1. sanatorijas internātpamatskolas 8. klase, Jelgavas valsts ģimnāzijas 7. b klase un Teteles pamatskolas 7. a klase – tika līdz finālam.
Projekta uzvarētāju noteica lozējot. 122 klašu skaitā galveno balvu – ceļojumu uz Serēnas ūdens atrakciju parku Somijā – Valsts sekretāra vietnieks Rinalds Muciņš izlozēja jelgavniekiem.
“Ziņas” 1. sanatorijas internātpamatskolas 8. klasi vakar sastapa priecīgus un smaidošus. No 17 skolēniem tajā mācās tikai četri puiši, pārējās ir meitenes. Klases audzinātājas Gita Krūmiņa un Mudīte Tarvida klasi raksturo kā ļoti draudzīgu un saliedētu. Savukārt direktors Henrijs Kress, liekot roku uz sirds, teic, ka skolas teritorijā neredzēsim nevienu “smēķmani”, jo šis netikums mācību iestādē izskausts pirms trim gadiem. Projektā piedalījusies arī skolas 7. klase, bet līdz galam nav izturējusi.
Jāpiebilst, ka 1. sanatorijas internātpamatskola ir ar ārstniecisku novirzienu, tajā izglītojas bērni ar stājas traucējumiem no visas Latvijas.
K.Zariņa norāda, ka valstī šāds konkurss notiek pirmo reizi, bet noteikti ne pēdējo. Turklāt šā gada uzvarētājklase piedalīsies Lielās balvas izlozē Vācijā, kurā 19 valstu uzvarētāji cīnīsies par ceļojumu uz Portugāli.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.