Martā savu darbību aktivizēs Jelgavas Mūzikas koledžas stīgu orķestris (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Keičs). Pirmais koncerts paredzēts 7. martā Jelgavā Baptistu draudzes dievnamā.
Martā savu darbību aktivizēs Jelgavas Mūzikas koledžas stīgu orķestris (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Keičs). Pirmais koncerts paredzēts 7. martā Jelgavā Baptistu draudzes dievnamā.
Ciešanu laikam atbilstoša būs ģeniālā austriešu komponista Franča Šūberta Mesa Sol mažorā. Šis darbs saista ar dvēselisku, cilvēcisku siltumu, ar spilgtu dziesmveida tematismu, ko no vokālās kamermūzikas («Skaistā dzirnavniece», «Ziemas ceļš», «Meža ķēniņš», «Grietiņa pie ratiņa») Šūberts pārnesa uz lielas formas darbiem. Šūberta mūzikas programma guva dziļu rezonansi 1997. gadā, kad Latvijas Lauksaimniecības universitātes aula bija klausītāju pārpildīta, spēlējot Jelgavas Mūzikas koledžas orķestrim. Bet kā būs šoreiz? Ceru, ka Mesas atskaņojums saistīs uzmanību. To izpildīs solisti – koledžas pedagogi Ingrīda Vilkārse, Aigars Reinis, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Kārļa Zariņa vokālās klases 1. kursa students Jānis Kurševs, jauktais koris (vadītājs A.Reinis) un stīgu orķestris Jāņa Keiča vadībā. Visu klausītāju sirdis veras priekam, dzirdot izcilā baroka meistara Georga Frīdriha Hendeļa «Aleluja» (no «Mesijas»), kas arī ietverta šajā koncertprogrammā. Koncerts Jelgavā Baptistu baznīcā sāksies pulksten 19.
Otrais koncerts paredzēts Rīgā Sv.Pētera baznīcā 13. martā pulksten 18 cikla «Muzikālās otrdienas» ietvaros. Arī tur skanēs Šūberta un Hendeļa darbi, bet būs arī Latvijā līdz šim neskanējis opuss – Ignata Holcbauera Koncerts čellam, altam un stīgu orķestrim. Jau apmēram gadu uz Jelgavas stīgu orķestra koncertiem ne kā klausītājs, bet gan kā aktīvs mūziķis brauc Vācijas vēstnieks Latvijā Reinhards Krauss. Šoreiz viņš būs viens no solistiem (alts), bet čellu spēlēs leģendārais Māris Villerušs, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors.