Otrdiena, 11. novembris
Ojārs, Rainers, Nellija
weather-icon
+4° C, vējš 1.26 m/s, D vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Kurzemes – Zemgales hercogs un hercogiene noskaidroti

22. un 23. augustā Tērvetē risinājās 3. Kurzemes – Zemgales orientēšanās sporta spēles, kurās piedalījās dalībnieki ne tikai no šiem diviem Latvijas novadiem, bet arī no Vidzemes.

22. un 23. augustā Tērvetē risinājās 3. Kurzemes – Zemgales orientēšanās sporta spēles, kurās piedalījās dalībnieki ne tikai no šiem diviem Latvijas novadiem, bet arī no Vidzemes.
Sacensībām pieteikušies bija vairāk kā 190 sportisti, taču reāli tajās piedalījās 167 dalībnieki. Pirmo reizi Kurzemes ­ Zemgales orientēšanās sporta spēlēs jaunākie dalībnieki bija desmitgadīgi zēni un meitenes. Vecākie sportisti bija 55 līdz 60 gadīgi.
Šīs orientēšanās sporta spēles rīkoja Jelgavas novada orientēšanās klubs «Alnis».
Gan tālāk, gan arī tepat Jelgavā dzīvojošiem orientēties gribētājiem bija iespējams sacensībām pieteikties arī caur Interenetu. Tāpat arī pašlaik Internetā ir iespējams apskatīties sacensību rezultātus ­ http://www.zz.jelgava.lv/alnis/rezultati.htm.
Sacensību centrs un dalībnieku nometne bija izvietota Tērvetes Viestartos, pie kādreizējām Kaupēna dzirnavām, kurās nežēlīgais šī gadsimta laupītājs Kaupēns esot glabājis salaupītās mantas. Vēl šodien vietumis ir redzami dzirnavu mūri, taču, kā apgalvo sacensību organizatori un dalībnieki, Kaupēns esot ļāvis mierīgi gulēt, un naktī nevienam neesot spokojies.
Par sacensību distancēm rūpējās Ingūna Čākure, Ramona Voitkāne un Raimonds Cibulis, bet par raitu tiesāšanu gādāja Māra un Aļģirds Bolšteini.
Sacensību pirmajā dienā sportistiem bija jāveic pavēles distance. Šogad elites grupās pirmās vietas izcīnīja un tradicionālo Kurzemes ­ Zemgales hercoga un hercogienes titulu izcīnīja Oskars Zērnis no Saldus un jūrmalniece Ilze Lapiņa, kas pārstāvēja orientēšanās klubu «Liedags». Sacensību otrajā dienā sportisti sacentās tradicionālajā Kurzemes ­ Zemgales brīvstafetē. Brīvstafetē startēja 27 komandas ­ katrā pa četriem cilvēkiem. Komandas tika sastādītas izlozes rezultātā, un neviens nevarēja savu komandu izveidot tikai no spēcīgākajiem orientieristiem. Katrā bija sportisti gan no dažādiem klubiem, gan arī individuālie orientieristi. Interesanti, ka otrās dienas komandu nosaukumiem pamatā bija Annas Brigaderes pasaku tēli. Sa-censībās startēja komandas ar tādiem nosaukumiem kā «Lolitas brīnumputni», «Velēnu vecīši», «Heteres mantojums», «Maija un Paija», «Zeltītes», «Slinkais Varis» utt.
Katrai stafetes komandai tika iedalīta viena karte ar visiem 20 kontrolpunktiem, un pašiem komandas biedriem vajadzēja sadalīt, kurus kontrolpunktus katrs meklēs. Stafetē starp pirmās un otrās vietas ieguvēju izvērtās spraiga cīņa, un rezultātā cīņa jau bija uz sekundēm, tomēr uzvarēja komanda «Tērvetes Purva bridēji», kuras sastāvā bija Jurģis Krastiņš («Liedags»), Skaidrīte Otaņķe (Liepāja), Juris Šteinbergs (Kuldīga) un Mārtiņš Krūmiņš no Jelgavas «Aļņa».
Trijos Kurzemes ­ Zemgales orientēšanās sporta spēļu gados ir izveidojusies tradīcija, ka par pavēles distances uzvarētāju apbalvošanu rūpējas katrs klubs, kas jau braucot uz sacensībām paņem līdzi arī uzvarētājiem paredzētās balvas. Šāda sistēma tika ievērota arī šoreiz, bet par veiklākajiem un manīgākajiem brīvstafetes veicējiem parūpējās «Alnis», kas bija sagādājis garšīgas un saldas balvas.
Liels paldies jāteic arī DET, kas vienā no tūristu mājiņām bija ievilkuši elektrību, lai arī tumšajā diennakts laikā sacensību rīkotāji varētu strādāt un apkopot rezultātus. Tāpat paldies arī Ūdensvada un kanalizācijas saimniecības uzņēmumam, kas, atvedot ūdens cisternu, nodrošināja sportistus ar ūdeni gan dzeršanai, gan arī deva iespēju nomazgāties tīrā ūdenī. Jāpateicas arī «Jelgavas maizniekam», kas organizatoriem uzvarētājus palīdzēja apbalvot ar garšīgiem cepumiem.
Savās vecuma un meistarības grupās uzvarēja:
V ­ 10 Rūdolfs Zērnis (Saldus), V ­ 12 Artis Ķepulis (Saldus), V ­ 14 Kaspars Jaunzems (Saldus), V ­ 16 Māris Freimanis («Silva»), V ­ 18 Gatis Berķis (Jūrmala), V ­ 21A Oskars Zērnis (Saldus), V ­ 21B Jānis Upāns («Liedags»), V ­ 35 Indulis Peilāns («Kāpa»), V ­ 45 Ojārs Ulmanis (Saldus), V ­ 55 Jānis Gavers (Aizpute), S ­ 10 Mārīte Turka (Kuldīga), S ­ 12 Ieva Jegure («Liedags»), S ­ 14 Līva Freimane («Silva»), S ­ 16 Ieva Siliņa (Rīga), S ­ 18 Madara Kalniņa («Liedags»), S ­ 21A Ilze Lapiņa («Liedags»), S ­ 21B Dina Krūmiņa (RTU), S ­ 35 Velga Zaļaiskalns (Kuldīga), S ­ 45 Ruta Kukka («Kāpa»), S ­ 55 lze Bruce (Saldus).

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.