Tūlīt pēc Līgosvētkiem aizvadītajā pirmdienā kalendāru rotāja Ausmas, Ausmja, Ingunas un Inguna vārdi. Elejas skaistākā dārza īpašniece Ausma Ivanova stāsta, ka viņai vārdu izvēlējusies vecāmāte.
Tūlīt pēc Līgosvētkiem aizvadītajā pirmdienā kalendāru rotāja Ausmas, Ausmja, Ingunas un Inguna vārdi. Elejas skaistākā dārza īpašniece Ausma Ivanova stāsta, ka viņai vārdu izvēlējusies vecāmāte.
Vārdadienas svinības šogad atzīmētas svētdien, tad sabraukuši bērni un mazbērni, un to Ausmas kundzei nav maz – kopā trīs dēli un pieci mazbērni. Gaviļniece teic, ka viens no viņas lielākajiem sapņiem ir redzēt mazbērnus pieaugušus un patstāvīgus, piebilstot, ka visu mūžu bijusi stingra māte, varbūt tieši tāpēc tagad var tik ļoti lepoties ar bērniem un vedeklām.
Kopš 1956. gada par mājām Ausma sauc Elejas pagastu, pirms tam dzīvojusi Lietuvā, kur tagad dzimtas kapos atdusas kundzes vectēvi. “Pat iedomāties nevaru, ka varētu dzīvot kur citur, neatbalstu braukšanu uz ārzemēm naudas peļņā – kas grib, darbu var atrast še pat,” pārliecināta A.Ivanova.
Ausmas piemājas dārzs jau vairākus gadus atzīts par skaistāko rajonā, dažādajos ziedos un krāšņumkrūmos ieguldīti 28 dzīves gadi. Sievietei kopš bērnības sirdij tuvākās ir pujenes (peonijas) un baltās, smaržīgās lilijas. Pirmoreiz Ausmas kundzes dārzs par krāšņāko atzīts 80. gadu beigās.
“Ziņu” lasītājiem puķu mīļotāja novēl, lai nemeklē laimi svešumā, jo agrāk vai vēlāk ceļš vedīs atpakaļ uz Latviju, uz dzimteni.