Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā Ukrainas bēgļiem piedāvā bez maksas apgūt latviešu valodu

Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) un Jelgavas izglītības pārvaldes vadība viesnīcā “Zemgale” tikās ar Ukrainas bēgļiem, lai pārrunātu latviešu valodas apmācību iespējas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna informēja par iespēju pieaugušajiem apgūt latviešu valodu bez maksas, kā ar norādīja, ja radīsies interese pieteikties arī citiem kursiem – to būs iespējams izdarīt. Latviešu valodas apguve tiek piedāvāta, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem integrēties sabiedrībā, palielinātu viņu izredzes darba tirgū, kā arī, lai viņi varētu palīdzēt bērniem skolas gaitās.

Jau pirmajā tikšanās reizē interese par iespēju sākt mācīties latviešu valodu, kā arī iesaistīties citos kursos bija liela – daži jau paguva aizpildīt pieteikumu mācībām.

S.Vīksna uzsvēra, ka ceturtdien tiks organizēta tikšanās ZRKAC, lai ar katru interesentu atsevišķi izrunātu mācību iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza savukārt norādīja, ka ir apzināta situācija bēgļu ģimenēs, kurās ir bērni, un šobrīd tiek meklēti risinājumi, lai jau no 21. marta viņi var atgriezties skolas gaitās. Pārvaldes vadītāja individuāli atbildēja uz skolēnu vecāku jautājumiem. Kā arī vecāki tika informēti par to, ka viņi var pievienoties skolu mācībspēkiem, lai nodrošinātu bērniem ukraiņu valodas apguvi.

Ukraiņu ģimenes, kurās ir pirmsskolas un skolas vecuma bērni, palīdzību var meklēt Izglītības pārvaldē, zvanot vadītājai G.Auzai pa tālruni 63012461, vadītājas vietniecei pamatizglītības, vidējās izglītības un profesionālās izglītības jautājumos Tijai Aleksandrovai pa tālruni 63012477, kā arī vadītājas vietniecei pirmsskolas izglītības jautājumos Sarmītei Jomai pa tālruni 63012465.

Tikšanās laikā pašvaldības iestādes Sabiedriskā centra speciālisti apzināja situāciju Ukrainas iedzīvotāju vidū un piedāvāja uz vietas aizpildīt anketu vīzas saņemšanai, daļa Ukrainas iedzīvotāji jau to bija izdarījuši, daļa izmantoja šo iespēju. Tāpat tika norādīti arī iestādes koordinatoru kontakti atbalsta saņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visos jautājumos pēc palīdzības Ukrainas bēgļi aicināti sazināties ar Pašvaldības operatīvās informācijas centru, zvanot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.