Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pašvaldība skolēniem arī šovasar nodrošinās iespēju strādāt

Arī šovasar Jelgavas pašvaldība skolēniem no 13 līdz 18 gadiem nodrošinās iespēju brīvlaikā strādāt. Šodien, 25. marta, Jelgavas domes sēdē apstiprināta jauna redakcija noteikumiem “Kārtība, kādā organizējama izglītojamo nodarbinātība vasaras brīvlaikā Jelgavas valstspilsētā”, kas precizē nodarbinātības nosacījumus. Kopumā pašvaldība skolēnu nodarbinātībai šogad budžetā paredzējusi vairāk nekā 105 000 eiro, un tas darbu ļaus nodrošināt vairāk nekā 450 jauniešiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi paredz, ka jaunāko klašu skolēniem (6., 7. un 8. klase) vasaras nodarbinātība tiks organizēta tāpat kā līdz šim un to koordinēs Jelgavas Izglītības pārvalde. 13 un 14 gadus veci skolēni varēs strādāt četras stundas dienā divas nedēļas mēnesī, un viņiem darbs vasaras periodā tiks nodrošināts pašvaldības izglītības iestādēs – skolās, bērnudārzos, jaunrades namā “Junda”. Savukārt jau otro gadu ir mainīta vasaras nodarbinātības kārtība 9., 10. un 11. klases skolēniem.

To koordinē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC), un galvenais mērķis ir pietuvināt vasaras nodarbinātību reālam darba tirgum, jauniešu iecerēm par nākotnes karjeru un profesiju. Līdzīgi kā pieaugušie meklē darbu, skatoties vakances, arī vecāko klašu skolēniem būs piedāvātas vakances dažādos uzņēmumos, iestādēs, biedrībās un kapitālsabiedrībās.

“Tādējādi skolēniem, iesaistoties vasaras nodarbinātībā, būs iespēja pārliecināties, vai izvēlētais nākotnes karjeras virziens ir piemērots. Piesakoties vakancēm, jaunietim būs jāiesniedz pieteikums, CV un motivācijas vēstule, kurā prioritārā secībā jānorāda darba vietas un motivācija tajās strādāt, kā arī to saistība ar turpmāko karjeru un profesionālo izaugsmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu pieteikumus vērtēs ZRKAC izveidota komisija, ņemot vērā atbilstību vasaras nodarbinātības prasībām, pieteikuma pareizību, motivāciju strādāt, kā arī rekomendācijas no skolas un iepriekšējiem darba devējiem,” stāsta ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna. Jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem varēs strādāt sešas stundas dienā trīs nedēļas mēnesī.

Galvenās izmaiņas nodarbinātības noteikumos paredz, ka vasaras nodarbinātības programmā varēs iesaistīties Jelgavā deklarēti skolēni, kuri mācās jebkurā vispārizglītojošā skolā, un skolēns nedrīkstēs divus gadus pēc kārtas būt nodarbināts pie viena un tā paša darba devēja.

Skolēni no 6. līdz 8. klasei tāpat kā līdz šim nodarbinātības programmai varēs pieteikties savā izglītības iestādē. Savukārt 9.–11. klases skolēniem pieteikšanos darbam vasarā koordinē ZRKAC. “Jau šobrīd ir sākusies darba devēju piedāvāto vakanču apkopošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviens uzņēmums līdz 8. aprīlim aicināts iesniegt skolēnu vakances, nosūtot pieteikumu (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pasta adresi birojs@zrkac.jelgava.lv, pa pastu vai iesniedzot klātienē ZRKAC. 11. aprīlī uzņēmēju piedāvātās vakances tiks publicētas mājaslapā www.zrkac.lv, lai no 11. līdz 26. aprīlim skolēni varētu iesniegt savus pieteikumus nodarbinātības programmai. Līdz 11. maijam skolēnu pieteikumi tiks izvērtēti, bet līdz 20. maijam paziņoti rezultāti. 23. maijā sāksies līgumu slēgšana ar darba devējiem, bet strādāt skolēni varēs no 6. jūnija līdz 26. augustam.

Arī valsts šogad īstenos skolēnu vasaras nodarbinātību. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) informē, ka viena skolēna nodarbinātības ilgums būs mēnesis. Skolēnu pieteikšanos programmai plānots sākt maija pirmajā pusē, pieteikties skolēni varēs elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu NVA mājaslapā. Savukārt pašlaik darba devēji var iesniegt vakances, nosūtot pieteikumu kopā ar piedāvāto darba vietu sarakstu un darba pienākumu aprakstu uz NVA filiāles e-pasta adresi. Plašāka informācija pieejama NVA mājaslapas www.nva.gov.lv sadaļā “Piedāvāju darbu”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.