Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kreklu veidi, kuriem jābūt katra vīrieša garderobē

Dzīves situācijas var būt dažādas – varbūt nākamā nedēļas nogalē esat uzaicināts uz ballīti, kas noritēs brīvā dabā, norādīts ikdienas ģērbšanās kods, tātad nekas pārlieku oficiāls, ballītē tikai ēdiens, dzērieni un jautrība. Ko vilkt mugurā? Noteikti ne uzvalku! Šī var būt tā reize, kad jāvelk krekls.

Tomēr daudzi vīrieši nemaz nezina visus kreklu veidus, kas viņiem varētu noderēt, tāpēc, lūk, 7 kreklu veidi (iegādāties kreklus var šeit), par kuriem vajadzētu zināt un kam atrastos vieta ikviena vīrieša skapī.

1. Apakškrekls

Šo kreklu daudzi uztver kā pašsaprotamu. Apakškrekli uzsūc sviedrus un līdz minimumam samazina sviedru pēdas uz ārējā apģērba.

Vēsturiski pašus pirmos apakškreklus valkāja seno romiešu un ķīniešu armiju karavīri. Tie īsti nelīdzinājās tiem apakškrekliem, ko mēs zinām tagad, tie bija ievērojami biezāki.

Šie apakškrekli piešķir papildu siltumu (kas īpaši svarīgi aukstā laikā). Stila ziņā apakškrekli ir viegli savienojami ar jebkuru apģērbu. Tomēr tie nekad nav izskata galvenā “odziņa”. Apakškreklus izmanto zem krekliem nav ieteicams tos izmantot kā virsdrēbi.

2. T-krekls

Ja pēc veselas darba nedēļas nostrādāšanas vairs nav noskaņojums uz kaklasaitēm un pogu krekliem, T-krekls kalpo kā patiess atslodzes elements apģērba ziņā.

T-krekls izgatavots no smagāka auduma nekā apakškrekls. T-krekli pamatā ir paredzēti kā virsdrēbes. Ir tik daudz ballīšu vai brīvdabas pasākumu – īpaši vasarā – kad visi parādas t-kreklos (pārī ar vīriešu džinsiem vai šortiem).

2 galvenie t-kreklu stili ir V veida kakla izgriezums un apaļais kakla izgriezums. V veida izgriezums padara garāku (jo griezums vairāk atsedz kaklu), padarot tos par perfektu apģērbu īsākiem vīriešiem vai tādiem, kam šaura seja.

3. Polo krekls

Kurš gan būtu domājis, ka tas pats krekls, ko Renē Lakoste valkāja 1926. gada “US Open” tenisa turnīrā – pēc īpaša pasūtījuma izgatavots tenisa tērps – būs tik populārs mūsdienās?

Polo krekls mūsdienās jau ir daudz kas nozīmīgāks nekā tikai tenisa un golfa spēlētāju sporta apģērbs.

4. Henlijas stilakrekls

Ja vēlies izmainīt stilu un valkāt T-krekla radinieku, tad pamēģini Henlijas stila kreklu. Henlijas stila krekls būtībā ir polo krekla bezapkakles versija.

Henlijas stila krekls var būt vai nu ar īsām, vai garām piedurknēm (nedaudz atgādina džemperi ar “V” veida kakla izgriezumu un ar pogu līniju).

5. “Casual” stila krekli

Svarīgi uzsvērt atšķirību – “Casual” stila krekli ar pogām nav tas pats, kas klasiskie uzvalku krekli. “Casual” arī nozīmē, ka ir daudz lielāka šo kreklu nēsāšanas elastība.

Ir vairāki iemesli, kāpēc šī stila kreklam arī ir vieta vīriešu garderobē – tas ir vaļīgāks nekā klasiskie uzvalku krekli. Gan krūšu, gan vidukļa rajonos ir aptuveni 2-3 lieki centimetri, plecu rajonā – lieks 1 centimetrs.

Šie krekli tiek valkātas neaizbāzti aiz biksēm – tos nav paredzēts lietot arī ar uzvalku. Audums ir arī vieglāks un elpojošāks. Tieši tāpēc nedēļas nogalēs tos var vilkt uz brīviem pasākumiem.

6. Klasiskais uzvalku krekls

Protams, šis saraksts nebūtu pilnīgs bez vecā, labā klasiskā uzvalku krekla. Ar šo kreklu ir skaidrs: izmantot kopā ar uzvalku vai žaketi, var lietot aproču pogas.

Labs klasiskai krekls ir rūpīgi jāgludina. Lai gan vispopulārākā ir baltā krāsa, var izmēģināt arī citas gaišas krāsas vai pasteļtoņu krāsu kreklus.

7. Krekls – jaka

Krekls – jaka piedāvā vieglu aizsardzību vējainā laikā vai reģionā. Tas ir hibrīda apģērba gabals – darbojas gan kā ārējais krekls (apakšā var valkāt Henlijas stila kreklu vai T-kreklu), gan kā atsevišķu kreklu. Krekls tiek izgatavots no smagāka auduma.

Krekls – jaka iemūžina to pārdabisko, strādīgo, vīrišķīgo tēlu, šis stils noteikti vēl nav novecojis.

Vīriešu krekli pieejami internetveikalā 220.lv – dažādi stili, izmēri, krāsas un cenu diapazoni, kā arī šeit var iegādāties piemērotus vīriešu apavus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.