Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Latraps” bijušais valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža atstājis darbu valdē

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” bijušais valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža atstājis darbu kooperatīva valdē, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latraps” pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka Ruža 2021.gada decembrī pieņēma lēmumu atstāt “Latraps” valdes priekšsēdētāja amatu, vienlaikus turpinot darbu valdes locekļa amatā, un koncentrēties uz “Latraps” attīstības projektiem. Viens no šādiem projektiem ir zirņu pārstrādes rūpnīcas izveide Latvijā, kuras attīstīšanai izveidotajā kompānijā “ASNS Ingredient” Ruža ir iecelts par valdes locekli.

Ruža norāda, ka uzņēmums ir iegādājies zemi rūpnīcas izveidei, un pašlaik notiek rūpnīcas projektēšana, kā arī tehnoloģijas pieslīpēšana. Projekta laika grafikā korekcijas ir ieviesusi Covid-19 pandēmija.

Viņš skaidro, ka šāda izmēra un sarežģītības projektu attīstīt attālināti nav vienkārši. Arī karš Ukrainā ir atstājis iespaidu, bet tas galvenokārt attiecas uz resursu, iekārtu un materiālu cenām, kas līdzi nes arī papildu finansējuma nepieciešamību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gan pandēmija, gan karš Ukrainā jo īpaši palielina šī projekta nozīmīgumu. Augu valsts proteīns kā izejviela daudziem jauniem pārtikas produktiem ir viens no svarīgākajiem risinājumiem arvien pieaugošajām bažām par globālu pārtikas deficītu,” atzīmē Ruža.

Darbu “Latraps” valdē turpina valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks, kā arī valdes locekļi Gundars Ruža un Ģirts Ozols.

Jau vēstīts, ka “Latraps” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 30.jūnijam, strādāja ar 267,264 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kooperatīva peļņa bija 3,044 miljoni eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latraps” reģistrēta 2000.gadā. 2020.gada beigās kooperatīvam bija vairāk nekā 1110 biedru.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.