Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pilsētā sāk patrulēt jauna izskata pašvaldības policijas automašīnas

Jelgavas pašvaldības policija šonedēļ savu autoparku papildinājusi ar trim jauniem transportlīdzekļiem – divām operatīvajām automašīnām, kas jau patrulē pilsētā, un vienu elektroauto, kas tiek izmantots kā dienesta auto, un to lietos laivu transportēšanai. Abi operatīvie transportlīdzekļi ieguvuši jaunu vizuālo tēlu, kas veidots saskaņā ar Latvijas pašvaldību policijas operatīvo transportlīdzekļu virsbūves krāsojuma standartu, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim Jelgavas pašvaldības policijas rīcībā bija 19 automašīnas – seši mikroautobusi un vieglās automašīnas, tostarp policijai ir trīs elektroauto. “Automašīnas nolietojas, jo īpaši tad, ja tās tiek izmantotas praktiski diennakts režīmā. Vecākajai mūsu automašīnai ir jau vairāk nekā 20 gadu, bet jaunākās ražotas 2020. gadā. Tikko vienam mikroautobusam veikts kapitālais remonts, otrs to gaida. Ieguldīt līdzekļus vecu automašīnu labošanā nav rentabli, tāpēc ir jādomā par autoparka atjaunošanu, ņemot vērā pieejamo finansējumu. Šobrīd saskaņā ar iepirkumu esam noslēguši četru gadu nomas līgumu un īrējam trīs jaunas automašīnas,” stāsta pašvaldības policijas transporta pārraugs Andris Viaters.

Saskaņā ar iepirkumu Jelgavas pašvaldības policija nomā divus 2023. gadā ražotus benzīna pašuzlādes hibrīdus “Nissan Juke”, kas ir trafarēti, un vienu 2023. gadā ražotu elektroauto “Nissan Ariya”, kas nav trafarēts. “Pēc mūsu informācijas, esam pirmā pašvaldības policija, kas operatīvajam darbam izvēlējusies pašuzlādes hibrīdauto. Jaunos transportlīdzekļus ļoti atzinīgi jau novērtējuši darbinieki,” papildina transporta pārraugs.

Pagājušajā gadā Latvijas pašvaldību policijām izveidots jauns virsbūves trafarējums ar speciālo krāsojumu, kas atbilst Latvijas Valsts standartam, un tas turpmāk ir jāievēro visām pašvaldību policijām Latvijā. Jaunais virsbūves krāsojums un dizains ir mūsdienīgs, veicina atpazīstamību un ir labi saredzams arī diennakts tumšajā laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to abas jaunās operatīvās automašīnas ieguvušas arī jaunu vizuālo identitāti. Viena no tām ikdienas lietošanā ir nodota Satiksmes uzraudzības nodaļai, otra tiks izmantota saistošo noteikumu kontrolei pilsētā.

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem nomas līgums noslēgts uz četriem gadiem. Par elektroauto nomu policijai mēnesī jāmaksā 753,35 eiro bez PVN, bet par operatīvajiem transportlīdzekļiem – 1233,02 eiro bez PVN. Nomas maksā ietilpst garantijas remonts, civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, KASKO polise, ziemas un vasaras riepas un citi nosacījumi.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.