Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zirņu proteīna rūpnīcas izveidei nepieciešamās investīcijas sasniegušas vairāk nekā 100 miljonus eiro

Edgars Ruža

Zirņu proteīna rūpnīcas izveidei Jelgavā nepieciešamās investīcijas sasniegušas vairāk nekā 100 miljonus eiro, intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze” min lauksaimniecības kooperatīva “Latraps” bijušais valdes priekšsēdētājs un zirņu pārstrādes rūpnīcas attīstīšanai izveidotās SIA “ASNS Ingredient” valdes loceklis Edgars Ruža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka sākotnējos attīstības plānus izmainīja Covid-19 pandēmija, karš Ukrainā un nepieredzētā cenu celšanās, kā arī dažādi birokrātiski šķēršļi, saskaroties ar valsts iestādēm.

“Rūpnīcai zeme ir iegādāta, atļaujas un saskaņojumi saņemti, pabeigti priekšprojektēšanas darbi un uzsākti projektēšanas un citi reālās būvniecības priekšdarbi,” informē Ruža, piebilstot, ka noslēguma fāzē ir arī vienošanās ar stratēģisko investoru, savukārt februārī plānots, ka būs parakstīts dalībnieku līgums un veiktas investīcijas no stratēģiskā partnera puses.

Vienlaikus stratēģiskā partnera nosaukumu Ruža intervijā nav atklājis, bet norādījis, ka tas ir Vācijas pārtikas preču ražošanas koncerns ar vairāk nekā septiņu miljardu eiro apgrozījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka sākotnēji zirņu proteīna rūpnīcas izveidei nepieciešamās investīcijas tika lēstas 75 miljonu eiro apmērā.

Kompānija “ASNS Ingredient” reģistrēta 2020.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 2,207 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas kapitālā 98,9% pieder lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Latraps”, 1% pieder lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Barkavas arodi”, bet 0,1% pieder lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Durbes grauds”.

“Latraps” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 30.jūnijam, strādāja ar 267,264 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kooperatīva peļņa bija 3,044 miljoni eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latraps” reģistrēta 2000.gadā. 2022.gada beigās kooperatīvam ir vairāk nekā 1130 biedru.

Foto: no arhīva

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.