Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

5 veidi kā izveidot efektīvu mācību vietu mājās

Nav nevienas darba vieta, kas būtu efektīva un ideāla ikvienam, taču ievērojot Tālmācības vidusskolas “Intelekts” www.intelekts.lv apkopotās vadlīnijas, izveidosiet mācību telpu vai vietu, kas bērnam mācoties no mājām būs ērta un veicinās produktivitāti.

1. Privātā telpa

Produktīvas darba vides atslēga ir noteiktas zonas izveidošana, lai negribētos novērst uzmanību. Mācību telpu vajadzētu izmantot tikai mācībām. Padarot to par noteiktu mācīšanās vietu, tā saglabās noskaņu tieši mācīšanās procesam.

Mācoties, tālrunis var būt lielākais uzmanības novēršanas avots, kas ietekmē uzmanību un laika pārvaldību. Izslēdz tālruni vai noslēdz tā skaņu. Lai gan to ir viegli teikt, nekā izdarīt, tā izslēgšana var būt garīgi atbrīvojoša. Ja vien negaidi svarīgu zvanu, dari to ikreiz, kad mācies.

2. Parūpējies par apgaismojumu

Cilvēkam ir svarīgs dabiskais apgaismojums. Pat nedaudz atstarotā dabiskā gaisma telpā var ienest siltumu un vitalitāti, kas nepieciešami produktīvas mācību telpas izveidei. Mēģini novietot nelielu rakstāmgaldu vai galdu pie loga, kas mācību laikā ļautu ieplūst dabiskajam apgaismojumam. Dabiskā gaisma ir veselīga gan fiziski, gan emocionāli.

Acīm ir liels slogs,  ja pārāk ilgi mēģini lasīt no datora ekrāna vai koncentrēties uz to vāji apgaismotā vietā. Lasīšanai var būt efektīva, ja gaisma ir aiz muguras vai iet pāri plecam, lai apgaismotu mācību grāmatu.

3. Padari mācību vietu ērtu

Komforts ne vienmēr nozīmē guļus uz dīvāna. Izvēlies krēslu, kas nodrošina pareizu atbalstu un komfortu. Daudzi veikal krēsli mācībām piedāvā ergonomisku atbalstu, kas atvieglo  sēdēšanas pozu. Šī pozīcija uzlabo garastāvokli un spēju koncentrēties, ļaujot ievērojami ātrāk izmācīties.

Mēģini sēdēt tā, lai kājas būtu līdzenas pret grīdu, ceļgaliem 90 grādu leņķī. Galda virsmai ir jāļauj novietot apakšdelmus uz galda vai rakstīt, neradot nekādu slodzi uz locītavām.

6. Uzturi kārtību

Sakārto savu darba vietu, lai nenovērstu uzmanību. Izvēlies vietu, kur vari nolikt datoru, grāmatas un piederumus. Tu nevēlaies no jauna kārtot visas šīs lietas katru reizi, kad mācies. Investē rakstāmgalda organizētājā, kas ir lielisks veids, kā glabāt nepieciešamos piederumus, ko bieži lieto, sasniedzamā attālumā.

Telpas sakārtošanu padari par daļu no studiju procesa. Sakārto mācību galdu pēc mācīšanās, kas padarīs vieglāku nākamo dienu.

5. Ēteriskās eļļas

Ir pierādīts, ka lavandas, rozmarīna un piparmētru eļļas palielina koncentrēšanās spējas. Mēģini izkliedēt eļļas vai nedaudz ieziest plaukstās pirms sēdies pie mācībām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.