Mūsdienu pasaulē tehnoloģijas nestāv uz vietas, un lai sekotu līdzi laikam, ir jāmāk orientēties plašā viedierīču dažādībā. Viedie palīgi ne tikai atvieglo ikdienas darbus, bet arī mudina mūs nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un uzlabot savu veselību. Viedpulksteņi iekļauj sevī dažādas funkcijas, kas palīdz sekot līdzi saviem sportiskajiem sasniegumiem un lai nodrošinātu vēl lielāku ērtību un labākus rezultātus, ir vērts apsvērt arī sirds ritma krūšu sensora iegādi.
Viedpulksteņi palīdz mums sekot līdzi savam progresam, bet komplektā ar krūšu sensori palīdz to veikt krietni ērtāk. Meklējot piemērotāko sirds ritma krūšu sensoru, jātiek galā ar lielu informācijas daudzumu un tirgū pieejamo modeļu klāstu. Lai sniegtu priekšstatu par to, kas īsti ir sirds ritma krūšu sensors mēs salīdzināsim trīs modeļus: Polar H9, Polar H10 un Garmin HRM-DUAL.
Ārēji sensori ir ļoti līdzīgi un no pirmā acu uzmetiena neatšķiras no savām iepriekšējām versijām. Tomēr Polar H9 krūšu siksna ir plānāka nekā Polar H10 un Garmin HRM-DUAL, un tai nav perforācijas, kāda ir Polar H10. Visu trīs modeļu siksnas ir savstarpēji aizvietojamas. Siksnas audums ir izgatavots no poliamīda, poliestera un elastāna, tādējādi nodrošinot labu siksniņas stiepšanos. Audums ir pārklāts ar silikona poliuretānu, kuram ir pretslīdēšanas īpašības, tādējādi Polar H10 siksna izdevīgi atšķiras no konkurentiem, kuru modeļiem tāda parklājuma nav.
Polar H9 akumulatora jaudas pietiek 400 treniņa stundām. Polar H10 sensoram ir tieši tāds pats akumulatora darbības laiks, un abu sensoru modeļu baterijas darbspējas ilgums ir aptuveni 1 gads. Garmin krūšu sensora baterijas darbības ilgums ir ievērojami ilgāks – 3,5 gadi.
Lai jūs un jūsu ģimenes locekļi sāktu izmantot jebkuru krūšu sensoru, ir nepieciešami tikai saderīgi viedpulksteņi. Polar H9 un Polar H10 atbalsta Gym Link tehnoloģiju un 5 kHz pārraides frekvenci. Tikai Polar H10 sirds ritma krūšu sensoru var izmantot baseinā un peldēšanas laikā sensors varēs pārraidīt sirdsdarbības frekvenci tieši zem ūdens uz jūsu viedpalīgu. Visi Polar viedpulksteņi sader ar Polar H9 un H10 sensoriem un Polar H9 modelis ir savienojams arī ar visiem pieejamajiem viedtālruņiem, kuru pamatā ir vismaz iOs 12 vai Android 5.0 lietojumprogramma. Garmin kompānijas viedpulksteņi būs saderīgi ar visiem trim modeļiem, tomēr saiknē ar Polar sensoriem funkcionalitātes ziņā būs ierobežota. Svarīgi pieminēt ka Polar H10 krūšu sensoram ir iekšējā treniņu atmiņa, pārējie divi modeļi atbalsta tikai treniņa datu straumēšanu uz viedierīci.
Galvenais priekšnosacījums ir nodrošināt, ka jūsu viedtālrunī ir speciāla lietojumprogramma, kas ļauj sinhronizēt darbību ar krūšu sensoru. Polar Beat lietotnē ir virkne dažādu funkciju: varat sekot līdzi attālumam, kalorijām, tempam un treniņa ilgumam, iestatīt balss asistentu ērtākai lietošanai un, pamatojoties uz datiem, noteikt treniņa mērķi. Lietotnē ir arī iespēja veikt fitnesa testu un noteikt savu fizisko sagatavotību. Šāds jaudīgs rīks Polar sensoros ir liela priekšrocība, kas to atšķir no konkurentiem.
Izvēloties sensoru, svarīgs aspekts ir tā spēja pārraidīt datus uz dažādiem avotiem. Polar H9 ir trīs datu pārraides kanāli: viens vienlaicīgs Bluetooth Smart savienojums un divi neierobežoti ANT+ un Gym Link savienojumi. Garmin HRM-DUAL ir arī trīs savienojumi – divi ar Bluetooth Smart un neierobežots ANT+ savienojums. Polar H10 sensors uzvar datu kanālu skaita ziņā, jo tam ir divi Bluetooth Smart savienojumi un divi neierobežoti ANT+ un Gym Link savienojumi. Izmantojot vairākus datu kanālus, var izmantot dažādas viedierīces, lai sekotu līdzi treniņu progresam.
Sensori ir piemēroti gan iesācējiem, gan profesionāliem sportistiem; atšķirības starp trim modeļiem ir pavisam minimālas, un izvēle galvenokārt jāveic, ņemot vērā jūsu vēlmes un vajadzības. Pirms kāda laika viedpulksteņi un to plašs modeļu klāsts ieņēma mūsu pasauli un strauji kļuva par vienu no populārākam viedajām ierīcēm, un kopā ar krūšu sensoru tie veido lielisku tandēmu ļaujot viegli un ērti sekot līdzi progresam un saglabāt treniņa datus.
Reklāma