Jelgavas Pašvaldības policijas (JPP) novērojumi liecina, ka pilsētā arvien vairāk transportlīdzekļu vadītāju neapdomīgi un pārgalvīgi šķērso krustojumus, luksoforā degot aizliedzošajai sarkanajai gaismai, tādējādi apdraudot gan sevi, gan citus satiksmes dalībniekus, tostarp gājējus. Kā viens no pārkāpumu veicinošiem faktoriem ir sajūta, ka iespēja tikt pieķertam ir neliela. Kopš grozījumiem Ceļu satiksmes likumā arī Pašvaldības policija par šādu pārkāpumu var uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu. Šogad JPP jau uzsākusi 53 administratīvā pārkāpuma procesus un 44 gadījumos transportlīdzekļa īpašniekiem piemērots sods, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.
JPP skaidro, ka 2021. gada 12. jūlijā stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka administratīvā pārkāpuma procesu vairākos Ceļu satiksmes regulēšanas noteikumu pārkāpšanas gadījumos, tostarp par braukšanu pie aizliedzošā signāla, var veikt arī pašvaldības policisti. Lai fiksētu pārgalvīgos autovadītājus, kuri krustojumu šķērso pie sarkanās gaismas, JPP darbiniekiem palīdz pilsētas krustojumos izvietotās videonovērošanas kameras.
Policijas dati liecina, ka pagājušajā gadā no 12. jūlija līdz 31. decembrim JPP tika uzsāktas 16 administratīvā pārkāpuma procesa lietas par braukšanu pie sarkanās gaismas, bet šogad par luksofora gaismas neievērošanu uzsāktas jau 53 administratīvā pārkāpuma procesa lietas. No tām 44 jau ir pieņemts lēmums par soda piemērošanu pēc Ceļu satiksmes likuma 52. panta 1. daļas – par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, vai par nepakļaušanos satiksmes regulētāja signālam, transportlīdzekļa vadītājam tiek piemērots naudas sods no 30 līdz 140 eiro. “29 pārkāpumus konstatējuši tieši videonovērošanas inspektori, tos fiksējot pilsētas videonovērošanas kamerās. Visos gadījumos uzsākts administratīvā pārkāpuma process, par to paziņojot transportlīdzekļa īpašniekam. Bet 24 aizliedzošā signāla pārkāpuma gadījumus fiksējuši JPP inspektori, patrulējot pilsētā, un jau notikuma vietā uzsākuši administratīvā pārkāpuma procesu,” informē policijā, papildinot, ka lielākajā daļā gadījumu autovadītājiem piemērots minimālais sods 30 eiro un līdz šim nevienā gadījumā nav noteikts maksimālais sods, kas ir 140 eiro.
Policijā norāda, ka visbiežāk pie sarkanās gaismas autovadītāji šķērso Lielās ielas un Dambja ielas krustojumu, Lielās ielas un Akadēmijas ielas krustojumu, Rīgas ielas un Brīvības bulvāra krustojumu, kā arī Rīgas ielas un Pērnavas ielas krustojumu.
Saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 154. pantu, lai veicinātu amatpersonu un pie atbildības saucamo personu savstarpējo sadarbību un brīvprātīgu naudas soda izpildi, amatpersona, izskatot administratīvā pārkāpuma lietu un ievērojot pamatnoteikumus attiecībā uz nosacītu daļēju atbrīvošanu no naudas soda samaksas, deviņās administratīvā pārkāpuma lietās pieņēmusi lēmumu par personas nosacītu daļēju atbrīvošanu no naudas soda samaksas.
Foto: Jelgavas Pašvaldības policija
Beidzot! Tas jau sen bija vajadzīgs Jelgavā, lai daltoniķus ārstētu.