Piektdien ugunsdzēsēji glābēji no applūdušās teritorijas Daugavas ielā Jēkabpilī izglāba un drošībā nogādāja trīs cilvēkus. Sestdien no applūdušām teritorijām ugunsdzēsēji glābēji kopā ar valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem izglāba un drošībā nogādaja 18 cilvēkus, trīs suņus un kaķi. Glābšanas darbi veikti Mežrūpnieku, Pļaviņu, Vārpu un Zvanītāju ielā Jēkabpilī. Svētdien no applūdušas mājas Pļaviņu ielā Jēkabpilī izglābts viens cilvēks. Kopumā laika periodā no 8. janvāra no applūdušajām teritorijām izglābti 35 cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Svētdien vakarpusē ap apdraudēto sakaru torni Bebru ielā Jēkabpilī ugunsdzēsēji glābēji izvietoja piepūšamās pretplūdu barjeras. Pēc barjeru izvietošanas no izveidotās noslēgtās zonas ap torni tika atsūknēts ūdens.
Piektdien un sestdien nepārtraukti tika nodrošināta VUGD amatpersonu dežūra bīstamākajā vietā pie dambja Pļaviņu ielā, lai nekavējoties varētu reaģēt, ja, pārtrūkstot dambim, situācija pasliktinās. Pārējie piesaistītie resursi uz izsaukumiem reaģēja no Jēkabpils daļas, kurā izvietoti papildus personāla un tehniskie resursi. Līdzās tam aizvadītajās diennaktīs VUGD pārstāvji kopā ar pašvaldību un citiem iesaistītajiem dienestiem turpināja nepārtrauktu darbu pie situācijas novērtējuma un nepieciešamo lēmumu un darbību īstenošanas, lai mazinātu plūdu radīto kaitējumu un apdraudējumu.
Pašlaik Jēkabpilī dislocēti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) plūdu moduļi no Jelgavas un Daugavpils, vakar pēc Krīzes vadības padomes sēdes sacīja VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis, ziņo aģentūra LETA.
Viņš uzsvēra, ka patlaban tiek darīts viss iespējamais, lai pilsētas dambis izturētu pieaugošo slodzi. Vienlaikus, ja dambis tomēr plīsīs, jau patlaban Jēkabpilī atrodas vairākas glābšanas dienesta ekipāžas. Apzināti un apziņoti arī tie VUGD darbinieki, kas atrodas ārpus dežūrmaiņas.
“Nav nepieciešamības gaidīt uz to, ka būs jāpiebrauc, jo visi spēki jau mobilizēti Jēkabpils pusē,” sacīja Baltmanis.
Taujāts par evakuācijas norisi, VUGD pārstāvis sacīja, ka jau kopš piektdienas pašvaldība visus iedzīvotājus apziņojusi, tāpat aktivizēta arī Valsts apziņošanas sistēmas sadaļa, kas paredz, ka sabiedriskajos medijos regulāri tiek raidīta informācija par notiekošo un to, kā iedzīvotājiem rīkoties evakuācijā.
Līdztekus Baumanis sacīja, ka, neskatoties uz nepieciešamību evakuēties, daļa cilvēku tomēr parakstījuši apliecinājumu, ka nevēlas pamest savas dzīvesvietas. Gadījumos, kad situācija kļūst kritiska, šie cilvēki no dzīvesvietām tiek glābti.
Evakuācijas darbos VUGD palīdz Pašvaldības policijas ekipāžas, kā arī Valsts policija, kas izvietoti kritiskajās teritorijās. “Ja tiek novērots, ka ūdens līmenis attiecīgajā vietā ceļas, tiek nodrošināta glābšana,” sacīja Baltmanis.
Krīzes vadības padomes sēdē Baltmanis informēja, ka jau no 10.janvāra Jēkabpilī regulāri tiek veikta teritorijas izlūkošana, izmantojot bezpilota gaisa kuģus. 11.janvāri, izmantojot Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānismu, aktivizēts “Copernicus” satelīta un kartēšanas ārkārtas situāciju pārvaldības pakalpojums.
Šorīt pulksten 7.50 ūdens līmenis bija 8,22 metrus virs stacijas nulles atzīmes, informē pašvaldība. Atbildīgie dienesti kopā ar Jēkabpils uzņēmējiem visu nakti turpinājuši strādāt pie pilsētas aizsargdambja stiprināšanas.
Pirmdien pulksten 5 ūdens līmenis Jēkabpils novērojumu stacijā bija 8,24 metri virs nulles punkta. Augstākais ūdens līmenis – 8,92 metri – tika sasniegts sestdien ap pulksten 9, un tas bija tikai piecus centimetrus zemāks par 1981.gada pavasara plūdu rekordu.
Pēdējās divās diennaktīs ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils pazeminās nepārtraukti, taču lēni. Iesākumā tas kritās par vienu centimetru stundā, patlaban tas samazinās par diviem centimetriem stundā. Upe Jēkabpilī aizvien ir piepildīta ar vižņiem, ledus kustība ir minimāla.
Foto: lsm.lv
Reklāma