Ko darīt, kad sāp zobs un pretsāpju līdzekļi nelīdz? Rūpes par zobu un mutes dobuma veselību, t.sk. savlaicīga vizīte pie zobārsta ir labākais veids, kā izvairīties no šādas situācijas. Tomēr, ko darīt, ja zobs sāp tā, ka nevar glābties?
Diennakts zobārstniecība sniedz palīdzību akūtās situācijās, taču diennakts zobārstniecību skaits Latvijā ir pavisam neliels. Diemžēl cilvēku skaits, kas pie zobārsta dodas tikai akūtu sāpju gadījumā ir lielāks nekā zobārstniecības speciālistu, kas ir gatavi strādāt arī nakts stundās.
Ja jūsu pilsētā nav pieejama diennakts zobārstniecība, tad atliek ciesties līdz rītam un tad doties uz savu zobārstniecības klīniku, lai saņemtu pakalpojumu. Arī tad, ja pierakstīties nav iespējams daļa zobārstniecības kabinetu piedāvā akūtajiem pacientiem sēdēt dzīvajā rindā un cerēt, ka kāds no pacientiem, kas bija pierakstījies neatnāks vai arī kāds zobārsts atbrīvosies un varēs jūs apskatīt.
Ko darīt pēc zobārsta apmeklējuma?
Kad akūtās zobu sāpes ir rimušās un situācija atrisināta, nevajag dusēt uz lauriem. Nekavējoties pierakstieties pie zobārsta uz profilaktisku vizīti. Jums sāpēja viens zobs, taču pastāv samērā liela varbūtība, ka cauri var būt pat vēl vairāki zobi. Kamēr zobu sāpes ir vēl svaigā atmiņā, ir jāsaņemas un vienkārši jāpierakstās pie zobārsta.
Netiekat pie zobārsta, ko vēlējāties? Pie pašreizējām rindām pie speciālistiem ikviena zobārstniecība, kas ir 50 km vai nedaudz lielākā radiusā ap jūsu dzīves vai darba vietu ir jāizvērtē. Ja dzīvojat Jelgavas novadā, Jelgava nav vienīgā alternatīva. Iespējamie varianti ir arī Rīga, Olaine, Ķekava, Dobele, Bauska, Mārupe, pie nosacījuma, ka jums ir savs transports vai iespēja, ka kāds aizved.
Zobārstniecības izvēle internetā
Pieņemot, ka jums ir vajadzīgs diennakts zobārsts vai arī zobārstniecība, atliek sazināties ar vairākām klīnikām. Mājaslapā Zobarsti.lv pavisam drīz varēsiet atrast zobārstniecības speciālistus, zobu ķirurgus, zobu higiēnistus un informāciju par mutes dobuma veselību.
Zobu veselība ir atkarīga no daudziem faktoriem – iedzimtība, uzturs, kopšana, ārējās vides iedarbība. Ir cilvēki, kuriem zobu ir teicamā stāvoklī vēl pensijas gados un bērni, kuriem jau 10 gadu vecumā ir sākuši bojāties kaula zobi.
Lai arī ģenētisko fonu mēs nevaram ietekmēt, tomēr ir daudzas lietas, ko varam darīt, lai zobi būtu tīri, balti un kalpotu maksimāli ilgi.
Cik maksā zobārsta apmeklējums?
Viens no galvenajiem faktoriem, kādēļ Latvijas iedzīvotāji pie zobārsta dodas tik reti ir izmaksas, taču ir kāda nianse. Zobārsta profilaktisks apmeklējums, nelielu bojājumu labošana vai pat maza plombe izmaksās daudzas reizes lētāk nekā zoba kanālu aizpildīšana, sarežģīts zoba remonts vai zoba implants.
Tā vietā, lai baidītos no zobārstiem, būtu vērts pret zobu un mutes dobuma veselību attiekties tāpat kā pret auto tehnisko apskati un remontiem. Nevienam nepatīk maksāt par tehnisko apskati, taču ir zināms, ka tas ir jādara ne retāk kā reizi gadā. Arī ar zobārstiem ir līdzīgi. Ieviesiet sev paradumu, aiziet pie zobārsta vismaz vienu reizi gadā.
Zobārstniecības portāls – Zobarsti.lv būs jūsu palīgs un atbalsts diennakts zobārstniecības un dažādu speciālistu meklēšanā visā Latvijā.