Latvija var lepoties ar saviem bagātīgajiem ūdens resursiem. Dzīvojam mērenā klimatiskajā joslā un dzeramais ūdens mums ir vairāk kā nepieciešams pašu patēriņam vai saimnieciskajā darbībā. Kā jums šķiet – vai viss ūdens Latvijā ir piemērots lietošanai uzturā bez novārīšanas vai speciālas apstrādes?
Nē, lai arī par ūdens trūkumu nevaram sūdzēties, tomēr ir reizes, kad ūdens kvalitāte nav pietiekama, lai to dzertu bez bažām. Vēl vairāk – pat pilsētās, kur tiek izmantotas centralizētās ūdens attīrīšanas sistēmas un notiek stingra kontrole, ne viss ir ideāli. Ja daudzdzīvokļu mājās netiek savesti kārtībā ūdensvadi, tad galarezultātā ūdens var nebūt patīkams lietošanai uzturā.
Arī privātmāju īpašniekiem, kas nav pieslēgti centralizētajai ūdens apgādes sistēmai ir savas problēmas. Akas ūdens vai dziļurbums ļauj nodrošināt autonomu ūdens apgādi, taču tā kvalitāte ne vienmēr ir teicama. Abos gadījumos ūdens var būt ciets, dzelžains vai ar paaugstinātu sēra daudzumu (negaršīgs).
Ūdens attīrīšanas iespējas mājā vai birojā
Ūdens piesārņojums ir problēma visā pasaulē. Arī situācijās, kad tas nav kaitīgs veselībai, daudzi izvēlas uzlabot tā garšu, smaržu vai izskatu. Speciālas ūdens attīrīšanas iekārtas vai ūdens filtri (skat. waterfilters.lv/udens-filtri/) mūsdienās ļauj tik galā ar dažādām ūdens kvalitātes problēmām:
- Ciets ūdens (aizkaļķo sildelementus, palielina elektrības patēriņu, mazgājamā līdzekļa patēriņu, sausina ādu);
- Rūsains ūdens (dzelžains ūdens iekrāso santehniku un drēbes rūsganā krāsā – papildus tēriņi);
- Duļķains ūdens (māla vai smilšu daļiņu un organiskais piesārņojums var padarīt ūdeni duļķainu);
- Piesārņots ūdens (smagie metāli, pesticīdi, mikrobioloģiskais piesārņojums – kaitīgi veselībai).
Lai saprastu, kuri ūdens filtri būs piemērotākie vispirms būs jāveic ūdens testēšana laboratorijā. Ūdens analīžu rezultātos būs redzams tā ķīmiskais sastāvs un problēmas, kas ļaus pieņemt lēmumu par turpmākajiem soļiem.
Izmantot tikai mīkstināšanas filtrus vai atdzelžošanas filtrus vai meklēt kompleksu risinājumu. Katrā situācijā atbilde atšķirsies. Protams, ja vajadzīgs absolūti tīrs, kuru var izmantot pat medikamentu ražošanā, tad būs jāizmanto arī osmozes filtrs.
Birojiem savukārt ir pieejamas speciālas iekārtas, kas veic vairākas funkcijas vienlaicīgi – attīra, uzsilda un pat pagatavo kafiju vai tēju. Ja šobrīd darbā ar ūdens kvalitāti ir problēmas, regulāri pērkat vai pasūtat ūdens bunduļus, attīrīšanas iekārtu uzstādīšana atmaksāsies.
Cik maksā ūdens attīrīšana?
Ūdens attīrīšanas iekārtu un ekspluatācijas izmaksas nosaka vairāki faktori – attīrāmā ūdens apjoms, ķīmiskais sastāvs, piesārņojums un sasniedzamie rezultāti. Mūsdienās ūdens filtri tiek pielāgoti konkrētai ūdens ieguves vietai atbilstoši ūdens analīžu rezultātiem. Tas nodrošina vislabāko rezultātu un ļauj sagatavot dzeramo ūdeni atbilstoši konkrēta lietotāja vajadzībām.
Jūs varat iegūt papildus informāciju par ūdens filtriem un ūdens attīrīšanu “Water Filters Latvia” mājaslapā (waterfilters.lv) vai vienkārši piezvanot pa telefonu – +37122061096. Konsultācijas ir bezmaksas un ļaus ātrāk pieņemt pareizo risinājumu.
Zemgales iedzīvotājiem iespējams ērtāk būs apmeklēt mūs birojā – Jelgavā, Peldu ielā 7, taču visu varam izrunāt arī pa telefonu vai e-pastā. Esam daļa no Baltijā lielākā ūdens attīrīšanas uzņēmumu grupas un nodrošinām vislabāko kvalitātes un cenas attiecību Latvijā.