Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Alternatīvās vīna šķirnes

Lai gan lielākā daļa cilvēku, runājot par vīnu, iedomājās produktu, kas raudzēts no vīnogām, ir pieejami arī citu veidu vīni. Neapšaubāmi, tirgū dominē vīnogu vīni, tomēr, tirgu lēnām iekaro arī unikālas un neierastas alternatīvas vīna šķirnes, kas gatavoti no dažādiem augļiem, ziediem un pat garšaugiem. Šie netradicionālie vīni piedāvā unikālas garšas un aromātus, kas izaicina tradicionālās vīna normas.

Augļu vīns

Augļu vīni, kas izgatavoti no dažādiem augļiem, izņemot vīnogas, ir viena no pazīstamākajām alternatīvo vīnu kategorijām. Šie vīni atspoguļo to augļu būtību, no kuriem tie ir izgatavoti, piedāvājot dzīvīgus un daudzveidīgus garšas profilus.

Ābolu vīns

Ābolu bezalkoholiskais vīns, ko dažos reģionos bieži dēvē par sidru, ir populārs alternatīvais vīns, kas var būt gan negāzēts, gan dzirkstošs. Ražošanas process ietver ābolu sulas raudzēšanu, kā rezultātā tiek iegūts atsvaidzinošs dzēriens. Ābolu vīni var būt gan sausi, gan saldi, un tiem bieži piemīt izmantoto ābolu skābums. Daži ābolu vīni tiek izturēti ozolkoka mucās, lai gala produktam pievienotu daudzveidīgas karšu notis.

Ogu vīni

Ogu vīni, piemēram, tie, kas izgatavoti no zemenēm, mellenēm vai kazenēm, piedāvā apburošu alternatīvu tradicionālajiem vīnogu vīniem. Šie vīni parasti ir saldi un pārsātināti ar intensīvu ogu garšu. Tie ir lieliski piemēroti desertiem vai, lietojot tos atdzesētus.. Ogu vīnus var izmantot arī ēdiena gatavošanā, lai mērcēm un marinādēm pievienotu augļu pieskaņu.

Plūmju vīns

Plūmju vīns ir salds un aromātisks, izgatavots no zaļām plūmēm. To bieži bauda kā aperitīvu un to var pasniegt atdzesētu vai ar ledu. Vīna unikālais garšas profils, ko raksturo salduma un skābuma līdzsvars, padara to par populāru izvēli tiem, kas vēlas izpētīt jaunas garšas.

Plūškoka ziedu vīns

Plūškoka ziedu vīns ir izgatavots no mazajiem, smaržīgajiem plūškoka krūma ziediem. Šis vīns ir viegls, piedāvājot ziedu aromātu un maigu, saldenu garšu. Plūškoka ziedu vīnu bieži bauda pavasara un vasaras mēnešos, un to var izmantot kā atsvaidzinošu kokteiļu sastāvdaļu.

Lavandas vīns

Lavandas vīns ir smaržīgs un nomierinošs vīns, kas gatavots no lavandas ziediem. Šis vīns ir pazīstams ar savu nomierinošo aromātu un ziedu notīm, kas var piešķirt elegances pieskārienu jebkurai maltītei. Lavandas vīns labi sader ar viegliem desertiem, un to var izmantot arī ēdiena gatavošanā, lai ēdieniem piešķirtu raksturīgo garšu.

Kāpēc alternatīvie vīni ir kļuvuši tik populāri?

Pieaugošo interesi par alternatīvām vīna šķirnēm un veidiem var saistīt ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, šie vīni piedāvā atsvaidzinošu atkāpi no pazīstamā un ierastā, ļaujot vīna cienītājiem izpētīt jaunas un aizraujošas garšas. Turklāt vietējo un sezonālo augļu un dārzeņu izmantošana alternatīvajos vīnos atbalsta ilgtspējību un veicina reģionālo bioloģisko daudzveidību.

Alternatīvie vīni ir piemēroti arī tiem, kam ir uztura ierobežojumi. Piemēram, cilvēki, kas uzturā nedrīkst lietot vīnogas var baudīt augļu vīnu un citas alternatīvas. Turklāt alternatīvo vīnu daudzveidīgais garšu un aromātu klāsts piesaista plašu auditoriju.

Vīna pasaule ir plaša un daudzveidīga. Alternatīvas vīna šķirnes un veidi, kas izgatavoti no augļiem, ziediem, garšaugiem un pat dārzeņiem, piedāvā unikālu un aizraujošu veidu, kā iepazīt vīna darīšanas procesu no cita skatu punkta. Šie netradicionālie vīni sniedz ieskatu vīndaru radošumā un inovācijās, kā arī piedāvā izmēģināt jaunas un nepieredzētas garšas.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME, ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.