Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā apskatāma izstāde “Antals Rēvēss. Ungārijas Pasaules mantojuma vietu attēlojums grafikā” atklāšana. Izstāde apskatāma līdz 14. augustam, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.
Antala Rēvēsa (Antal Révész) 27 detalizēti izstrādātās panorāmas skatu grafikās attēlotas ne tikai pilsētas, raksturīgas lauku ainavas un apskates objekti, bet arī dažādi notikumi. Izstāde, kuru 2013. gadā uzsāka Balaši (Balassi) institūts, ir izrādīta vairākās pasaules vietās, tostarp Vīnē, Sofijā un Helsinkos.
Grafikās atainota skaistā Budapešta Donavas krastos, Budas pils kvartāls un Andraši avēnija, Hollokē vēsturiskais ciems un tā apkārtne, Agtelekas karsta un Slovāku karsta alas, Pannonhalmas benediktiešu tūkstošgades abatija un tās dabas vide, Hortobāģas nacionālais parks ˗ Pusta, Pēčas (Sopiānas) pirmskristianizācijas nekropole, Fertē/Neizīdlerzē kultūrainava, Tokajas vīna reģiona vēsturiskā kultūrainava un vairākas citas Ungārijas izcilākās vietas.
Antals Rēvēss (1931-2016) ir viens no Rēvēss-Vignere mākslinieku radošā dueta. Mākslinieki bija precēts pāris un strādāja kopā kā grafiskie dizaineri Ungārijā kopš 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem. Lielākoties viņi veidoja filmu afišas un dizainu izstādēm, taču viņu darbu vidū ir arī ceļojumu, cirka un pasākumu plakāti. Sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados mākslinieki eksperimentēja ar vairākiem stiliem un tehnikām. Tolaik priekšroka tika dota nevaldāmām, spilgtām krāsām, taču vēlākos gados Antals Rēvēss darināja gravīras ar monumentālām ainavām.
Izstāde Alunāna muzejā būs apskatāma pateicoties sadarbībai ar Ungārijas vēstniecību Latvijā.
Foto: Jelgava.lv
Reklāma