Uz jautājumu, cik krāšņu, kamīnu, plīšu, dzīvojamo māju un citu objektu ir mūrējis, mūrnieks Andris Jākobsons teic, ka nav iespējams tos saskaitīt. Vienīgi var sacīt, ka vairums no viņa būvobjektiem atrodas Jelgavas novadā un Jelgavā. Atzinīgi vērtējot meistara Jākobsona veikumu, Latvijas Amatniecības kamera jūlijā viņam piešķīra goda rakstu ar pamatojumu “Par amatniecības veicināšanu Jelgavas novadā”.
No saviem septiņdesmit mūža gadiem mūrnieka profesijā Andris Jākobsons vada 42. gadu. Viņš ir pensijā, tomēr it bieži pie viņa atbrauc tie, kam ir vajadzīga kāda palīdzība. “Domāju, ka kaimiņi, novadnieki pat īsti neapzinās, kāda laime ir tad, ja tev līdzās dzīvo un ir pieejams īsts meistars,” teic būvinženieris Gunārs Valentīns Segliņš, kas padomju laikos bija kolhoza “Nākotne” būvniecības nozares vadītājs. Viņš stāsta, ka 60. gadu otrajā pusē, 70.–80. gados, kad par kolhozu vadītāju kļuva Artūrs Čikste, “Nākotne” daudz būvējās, tostarp tapa arī tagadējais Glūdas pagasta Nākotnes ciems.
Kolhoza būvbrigādē strādāja Andra Jākobsona tēvs Alfrēds Jākobsons. 28 gadu vecumā 1980. gadā Andris beidza piecpadsmit gadu ilgo karjeru riteņbraukšanas sportā un atnāca pie tēva uz būvbrigādi. Tur arī viņš apguva mūrnieka amatu. Mācīja ne tikai tēvs, bet arī citi darbabiedri. “Atceros, ka sākumā ar apmešanu man nekas nesanāca,” pasmaidot teic meistars.
Atjaunojot Latvijas valsti, kolhozs “Nākotne” sadalījās. Daudzi zaudēja darbu un ienākumus. Tomēr Andris Jākobsons, kas savā profesijā jau bija ieguvis “zelta rokas”, bija pieprasīts. Celtnieka profesija ir mantota arī viņa bērnos. “Mūrnieka darbā man ir svarīgi, ka tas man patīk,” teic Andris Jākobsons. Viņš atzīst, ka šajā darbā ir vajadzīga uzmanība, pacietība un neatlaidība, kas agrāk tika iegūta sportā, tostarp daudzdienu velobraucienos. 70. gadu sākumā Andris Jākobsons ir uzvarējis arī starptautiskās sacensībās.
Latvijas Amatniecības kameras atzinība Andrim Jākobsonam dod gandarījumu. Meistara padoms, zināšanas un prasmes malkas krāšņu un kamīnu mūrēšanā ir īpaši svarīgas mūsdienās, kad siltuma ieguvei vairāk tiek izmantota malka un vietējie energoresursi.
Reklāma