Ar pirmdienu, 2. maiju, visā Latvijas teritorijā sāksies meža ugunsnedrošais laikposms. Ikvienam iedzīvotājam, uzturoties mežā, būs jāievēro ugunsdrošības prasības. Piemēram, pa mežu un purvu ārpus ceļiem būs aizliegts braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, ugunskurus drīkstēs kurināt tikai īpaši ierīkotās vietā. Ugunsnedrošā laikposma sākumu un beigas ik gadu nosaka Valsts meža dienests, ņemot vērā laikapstākļus. Paliekot siltākam un sausākam laikam, ugunsbīstamība mežā būtiski palielinās, informē Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.
Meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā Valsts meža dienests šogad nosaka ar 2. maiju. Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem līdz ar ugunsnedrošā laikposma iestāšanos ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā. Savukārt iedzīvotājiem, uzturoties mežā, jāievēro ugunsdrošības prasības. Tas nepieciešams, lai mazinātos meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas – joprojām visbiežākais meža ugunsgrēku cēlonis ir cilvēku apzināta, neapzināta vai neuzmanīga rīcība ar uguni.
Ikvienam uzturoties mežā un purvā, sākot ar 2. maiju, aizliegts:
- nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus;
- kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas;
- atstāt ugunskurus bez uzraudzības;
- dedzināt atkritumus;
- braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem;
- veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.
Par šo aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.
Meža izstrādātājiem jāņem vērā, ka sākot ar 2. maiju, cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar Valsts meža dienesta ikreizēju rakstisku atļauju.
Meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības tehnika spētu brīvi pārvietoties. Valsts meža dienests dzēš visus meža ugunsgrēkus neatkarīgi no meža piederības. Pēc meža ugunsgrēka likvidācijas meža īpašnieka pienākums ir veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību.
Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vieta!
Šogad Valsts meža dienests ir reģistrējis jau 83 meža ugunsgrēkus, un kopējā izdegusī meža zemes platība ir 100,1 ha, tajā skaitā jaunaudzes 42,1 ha.
Foto: publicitātes
Reklāma