Pirmdien, 8. aprīlī, Auces pilsētas Kultūras namā, klātesot Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietniekam Edgaram Laimiņam, Auces pilsētas pārvaldes vadītājam Guntim Šēferam un iepriekšējā gada medību trofeju izstādes organizatoram Kristapam Didžem, tika atklāta medību trofeju izstāde, informē pašvaldība.
Izstādi varēs apskatīt līdz 20. aprīlim kultūras nama darba laikā, pasākumu norises brīžos, kā arī sev vēlamā, sazinoties ar Auces pilsētas Kultūras nama vadītāju Mārīti Matveju pa tālr. 26168132.
Jau vairāku gadu garumā Aucē ir iedibināta tradīcija, kad pavasarī Auces pilsētas Kultūras namā pulcējas mednieki, lai kopā ar savām ģimenēm un draugiem svinētu Mednieku svētkus, kas ir kļuvuši īpaši mednieku klubiem, kuri medī Auces un tās apkārtnes teritorijā un ir noslēguši līgumu par medījamo limitēto dzīvnieku aprūpes un medību organizēšanu. Šogad Mednieku svētki notiks 20. aprīlī, taču divas nedēļas pirms sarīkojuma medniekiem bija iespēja nodot savas medību trofejas vērtēšanai profesionālu ekspertu rokās.
Šogad vērtēšanai tika nodotas 70 dažādas trofeju vienības, ko vērtēja Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs un Latvijas Medību trofeju vērtēšanas galvenais starptautiskais eksperts Jānis Baumanis kopā ar savu ekspertu komandu.
Kā allaž, visvairāk vērtēšanai tika nodotas staltbriežu ragu trofejas – 47, no kurām zelta godalgai saskaņā ar medību trofeju vērtēšanas CIC metodiku atbilst 3 trofejas, sudrabam – 18 un bronzas godalgai – 22 trofejas. Lai arī iepriekšējos gados trofeju daudzveidība ir bijusi lielāka, arī šogad vērtēšanai tika nodotas citu savvaļas medījamo dzīvnieku trofejas, piemēram, bebru – 8 trofejas, stirnu āžu ragi – 14 un 5 mežakuiļu ilkņu trofejas.
Medību trofeju izstādes mērķis ir ne tikai parādīt, pie kādām trofejām izdevies tikt medniekiem, bet arī izglītot sabiedrību un medniekus par medībām kā veselīgu, aktīvu un sportisku atpūtas veidu, kā arī uzzināt vairāk par medībām kā ekoloģiski un saimnieciski nepieciešamu nodarbošanos savvaļas medījamo dzīvnieku populācijas skaita regulēšanai. Vairums mednieku atzīst, ka medības ar laiku kļūst drīzāk par dzīves un pasaules uztveres veidu, nevis vienkārši atpūtu dabā, jo, lai medību saimniecības attīstītos, jāiegulda liels darbs un zināšanas.
Izstādes atklāšanā piedalījās arī Linda Dombrovska, žurnāla “Medības” galvenā redaktore ar savu komandu, par redzēto izstādē Auces pilsētas Kultūras namā drīzumā būs pieejama publikācija šajā medību žurnālā, kas ir lielākais izdevums Latvijā, kas raksta par medībām, medniecību un medniekiem.
Izstādēs eksponēto trofeju rādītāji tiek apkopoti speciālos izstāžu katalogos, tādā veidā dodot iespēju analizēt informāciju par medījamo dzīvnieku populāciju. Ilgākā laika posmā uzkrātā informācija par trofeju kvalitāti ļauj izstrādāt zinātniski pamatotus medījamo dzīvnieku populāciju veidošanas modeļus.
Foto: no Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas arhīva
Reklāma