Valdība šodien atļāva pirmsskolas skolēniem un bērniem no 12 gadu vecuma, kuriem nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, piedalīties sporta nodarbībās ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu.
Pašlaik sporta treniņos grupā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu norisē iekštelpās var piedalīties darbinieki un skolēni, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, kā arī tie skolēni līdz 12 gadu vecumam, kuri formālajā izglītībā ir veikuši rutīnas skrīninga testu.
Vienlaikus sporta nodarbībās nevar piedalīties pirmsskolas skolēni un skolēni no 12 gadu vecuma, kuriem nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.
Valdība atļāva skolēniem no 12 gadu vecuma, kuriem nav Covid-19 sertifikāta, bet kuri formālajā izglītībā ir veikuši rutīnas skrīninga testu, atsākt sporta nodarbības iekštelpās. Šiem skolēniem būs jāuzrāda testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.
Tāpat sporta nodarbībās iekštelpās varēs piedalīties pirmsskolas vecuma bērni, taču to nodarbības nedrīkstēs pārklāties ar pamata izglītības pakāpes skolēnu nodarbībām. Nodarbību pārklāšanās gadījumā pirmsskolas vecuma skolēniem ne agrāk kā pirms 24 stundām jāveic antigēna paštests vecāku uzraudzībā, savukārt par testa rezultātu jāziņo atbildīgajai personai vai tests jāveic pirms treniņa norises autorizētas personas un vecāku klātbūtnē. Pozitīva testa gadījumā bērns, bērna vecāki vai likumiskais pārstāvis nekavējoties atstāj nodarbības norises vietu.
Lai mazinātu riskus skolēniem nonākt saskarē ar Covid-19 vīrusu, vienā sporta nodarbības grupā drīkst pulcēties ne vairāk kā 20 skolēni, un piepildījums ģērbtuvēs nepārsniedz 25%.
Visa iekštelpu sporta norises vietas apmeklējuma laikā audzēkņiem ir jāievēro divu metru distance.
Savukārt sacensībās varēs piedalīties un to norises vietā atrasties tikai personas ar primārās vakcinācijas, balstvakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī skolēni, kuri ir veikuši Covid-19 testu izglītības iestādē organizētajā skrīningā. Pirmsskolas izglītības skolēni sacensībās drīkst piedalīties, ja tie pirms sacensību norises veic antigēna paštestu autorizētas personas un vecāku klātbūtnē un tas ir negatīvs.
Testēšanas izmaksas nodrošina attiecīgās interešu izglītības vai profesionālās izglītības ievirzes programmas īstenotājs, nevis skolēnu vecāki.
Foto: pixabay.com
Reklāma