Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Ceļošana kopā ar suni: svarīgi padomi, kas jums noteikti noderēs

Suņu saimnieki bieži vien nonāk dilemmas priekšā, kad jādodas ceļojumā. Ņemt suni līdzi vai sameklēt kādu, kas suni jūsu prombūtnes laikā pieskatīs. Ja ceļojumā nedodas visi mājsaimniecībā dzīvojošie, tad ir daudz vieglāk, taču ne visiem ir draugi vai radi, pie kuriem varētu suņuku atstāt. Un izrādās, ka suņa ņemšana līdzi nemaz nav tik sarežģīta, kā sākumā varētu šķist.

Pirmais ceļojums ar suni

Ja nekad iepriekš ar suņuku nav sanācis nekur braukt, tad labāk iepriekš izmēģināt, kā suns reaģēs. Tas ir īpaši svarīgi, ja plānots tāls un ilgs ceļš. Ja ceļojumā bieži brauksiet ar auto, tad izmēģiniet kādu dienu garu pārbraucienu ar suni. Dodieties garā izbraucienā ar savu suni, lai redzētu, cik pacietīgs viņš būs un paredzētu, kādas grūtības varētu rasties. Šāds izmēģinājuma brauciens var jums parādīt, kā suns varētu uzvesties, kam jāpievērš uzmanība un kas jāpaņem līdzi.

Suņu barība, suņu kārumi un mantiņas – lietas, ko nedrīkst aizmirst

Mantu krāmēšana nekad nav viegla. Taču papildus sarežģījumi rodas tad, ja ir kāds četrkājains ceļabiedrs. Suņukam būs nepieciešamas dažādas mantas, it īpaši, ja braucat ilgā vai tālā ceļojumā. Jāpārliecinās, ka viss suņukam vajadzīgais ir paņemts līdzi. Svarīgākais ir medikamenti un suņu barība. Ja jūsu suns nav izvēlīgs ēdājs, tad varat paņemt mazu maisiņu ar sauso suņu barību, kā arī noteikti dažādus suņu našķus, ar kuriem palutināt savu suņuku. Tomēr, ja jūsu suns ir izvēlīgs, tad labāk paņemt pietiekami daudz sausās barības, kā arī noskaidrot, vai viņa iecienītā profesionālā suņu barība jūsu galamērķī būs nopērkama un zoo veikals būs netālu.

Nedrīkst aizmirst suņuka dokumentus. Tas ir svarīgi, jo daudzās valstīs var prasīt konkrētas vakcinācijas apliecinājumu, lai varētu valstī iebraukt. Kā arī ir labi, ja pa rokai ir suņa medicīnas vēsture gadījumā, ja kaut kas notiek un jāgriežas pie vetārsta. Tāpēc ir labi sagatavot suņuka dokumentus, tāpat, kā jūs sagatavojat visus savus papīrus.

Izvēlieties piemērotu apmešanās vietu

Ja dosieties ceļojumā ar savu četrkājaino draugu, tad jums jāpārliecinās, ka jūsu izvēlētā apmešanās vieta ļauj tur palikt ar dzīvniekiem. Šī informācija vienmēr ir norādīta viesnīcu, dzīvokļu, kempingu utt. rezervēšanas vietnē. Ja tomēr šī informācija nav norādīta, tad labāk sazināties ar naktsmītni, lai pārliecinātos, vai jūsu suņuks tur būs vēlams, pirms jūs veicat rezervāciju.

Arī paša ceļojuma laikā jums jāpievērš pastiprināta uzmanība apskates vietām, objektiem, restorāniem un kafejnīcām – vai šajās vietās drīkst ienākt ar dzīvniekiem. Vēlams to noskaidrot pirms došanās uz konkrēto apskates vietu, lai nesanāktu nepatīkami pārsteigumi. Ja jūs vēlaties doties uz vietu, kur ar suņiem ienākt nedrīkst, tad jūs varat sameklēt kādu suņu aukli jeb pieskatītāju, ja tāds jūsu apmešanās vietā ir pieejams. Ja jūs uzturaties viesnīcā, tad, iespējams, viņi piedāvā šādu pakalpojumu. Ceļojumā ar suņuku būs nepieciešama daudz pamatīgāka plānošana, kā ceļojot bez sava četrkājainā mīluļa.

Iepazīstieties ar galamērķa noteikumiem

Parasti vienmēr, kad dodamies ceļojumā, mēs izlasām par galamērķa valsti – par kultūru, paražām, noteikumiem. Īpaši aktuāli tas ir, dodoties uz eksotiskām vai tālām valstīm. Eiropas Savienības robežās ceļot ir ļoti viegli, taču, ja dodaties uz Austrāliju, Jaunzēlandi, Japānu vai Islandi, tad būs daudz sarežģītāk. Pārbaudiet, vai nav kādi konkrēti noteikumi jūsu suņa šķirnes pārstāvjiem. Noteikti izlasiet visu par suņa vešanu sabiedriskās vietās, lai nesanāktu nepatikšanas un negaidīti pārsteigumi. Kā arī nebrauciet ar suni tālā ceļojumā, ja viņš jūs īsti neklausa, jo tas var daudz ko sarežģīt.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.