Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

CSDD atgādina: atļautā ātruma pārsniegšana var izraisīt nāvi – nespied gāzi grīdā! (VIDEO)

Šodien, 3.augustā VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) kopā ar partneriem sāk sociālo kampaņu pret atļautā ātruma pārsniegšanu ceļu satiksmē “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar sociālās kampaņas vēstījumiem CSDD autovadītājiem un līdzcilvēkiem skaidros ātruma pārsniegšanas bīstamību un vērsīs uzmanību uz sekām, kas var iestāties ātruma pārsniegšanas rezultātā, informē CSDD Komunikācijas departaments.

Ātruma pārsniegšana ir ļoti izplatīts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums ceļu satiksmē un jo īpaši bīstams vasaras periodā. Autovadītāja pārgalvība, agresīvs braukšanas stils un nerēķināšanās ar citiem satiksmes dalībniekiem un pasažieriem ir daudzu traģēdiju cēlonis, jo tieši ātruma pārsniegšanas rezultātā fiksētie ceļu satiksmes negadījumi (CSNg) ir ar smagi cietušiem vai bojā gājušiem cilvēkiem.

“Jāsaprot, ka autovadītājs, kurš nerespektē citus ceļu satiksmē, rada haosu un nesapratni, kā arī, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumos noteikto, ievērojami paaugstina bīstamību izraisīt ceļu satiksmes negadījumu ar smagām vai letālām sekām. Tipiska autovadītāju rīcība CSNg izraisīšanā ir nepareiza ātruma izvēle un manevrēšanas noteikumu neievērošana, tajā skaitā neuzmanīga apdzīšana un pārkārtošanās. Tāpēc ir svarīgi mainīt šo bīstamo paradumu un apzināties, ka traģiskās sekas var skart ne tikai pašu autovadītāju, bet arī pasažierus un citus līdzcilvēkus – ģimeni, draugus, paziņas un radiniekus”, atgādina CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gadā veiktais pētījums par Ceļu satiksmes drošības ietekmējošo faktoru rādītājiem jeb KPI norāda, ka pilsētas apstākļos atļauto braukšanas ātrumu neievēro 58,6% autovadītāju un vidējais braukšanas ātrums ir 58km/h. Tāpat šajā pētījumā secināts, ka atļauto braukšanas ātrumu ārpus pilsētām neievēro 71% autovadītāju, bet vidējais braukšanas ātrums sasniedz 106 km/h.

Valsts policijas pārstāvis, Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka p.i. Arturs Smilga informē, ka sociālās kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā” gaitā tiks īstenoti ātruma kontroles pasākumi uz Latvijas autoceļiem, par ko informācija sekos.

A.Smilga dalās arī ar tipiskākajiem autovadītāju attaisnojumiem ātrai un agresīvai braukšanai. Tiek minēti tādi apstākļi, kā nepieciešamība veikt apdzīšanas manevru, radusies ārkārtas situācija, mazintensīva satiksme, laba redzamība un laika apstākļi, auto kļūst drošāki un autovadītājs ir pārliecināts par savām braukšanas prasmēm. Tomēr, jāatceras, ka ātruma pārsniegšana krasi samazina iespēju savlaicīgi reaģēt uz radušos bīstamu situāciju un var novest pie traģiskām sekām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības “Balta” veikto sabiedriskās domas aptauju 62% autovadītāju atzīst, ka neatbilstoša ātruma izvēle ir viens no visbiežākajiem avāriju cēloņiem, un 52% aptaujāto atzīst, ka mēdz pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu. Vienlīdz svarīgs ir psiholoģiskais aspekts un autovadītāju uzvedības noturība: proti, nepakļauties citu izraisītai provokācijai braukt ātrāk.

“Balta” redzeslokā biežāk nonāk autovadītāji, kuri uzskata, ka netiks pieķerti un sodu par pārkāpumu nesaņems, nerespektējot ceļu satiksmes noteikumus. Realitāte ir cita – iestājas nepatīkamas sekas ar materiālo un arī veselības zaudējumu, tāpēc šāds uzskats ir maldinošs,” stāsta “Balta” Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

Satiksmes drošības kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā.” mērķis ir samazināt smagi cietušos un bojā gājušos cilvēkus ceļu satiksmē. Kampaņu organizē CSDD sadarbībā ar Valsts policiju, apdrošināšanas sabiedrību “Balta”, “Circle-K” un „CityBee” Latvija“. Kampaņa tiek finansēta no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

*Aptauju “Balta” sadarbībā ar Norstat veica 2019. gada augustā, aptaujājot 1009 iedzīvotājus vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Foto: publicitātes

Te ir apskatāms kampaņas klips: https://f.io/q0xstLM0

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.