Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iejutušies muižas saimnieku lomā

Zemgales līdzenuma ieskauta pašā Lietuvas pierobežā atrodas Blankenfeldes muiža, kurā kopš 2021. gada vasaras saimnieko Sanita Silniece ar vīru Raimondu Ruķeri un meitām Nelliju un Annu. Lai iepazītu tuvāk muižas interesanto vēsturi, “Zemgales Ziņas” apmeklēja saimnieku rīkoto atvērto durvju dienas ekskursiju.

Muižas komplekss ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kura pašreizējā apbūve veidojusies 18. gadsimtā. Kungu mājas priekšā ir slēgtais pagalms, ko ietver saimniecības ēkas, mūra žogs no senākās muižas apbūves un stūros mazi paviljoni, kas celti 19. gadsimtā. Muižas apbūvei piemīt Latvijā reti sastopama mazo arhitektūras formu bagātība – iebraucamie vārti, tējas paviljoni, grota, vītņu kāpnes un Latvijā vienīgie rokoko dzelzs kaluma dārza vārtiņi, kas gan glabājas Rundāles pilī.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.