Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Ievietošanu sociālās korekcijas izglītības iestādē varēs aizstāt ar probācijas novērošanu

Saeimas Juridiskā komisija otrdien atbalstīja ieceri likumā “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem” ieviest jaunu audzinoša rakstura piespiedu līdzekli bērniem – probācijas novērošanu, kuru piemērotu Valsts probācijas dienests (VPD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

jau iepriekš Saeima konceptuāli ir atbalstījusi plānu mainīt likumu un līdz 2024.gada 31.decembrim apturēt audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa – ievietošanas sociālās korekcijas izglītības iestādē – piemērošanu. Plānotās izmaiņas saistītas ar ieceri likvidēt sociālās korekcijas iestādi “Naukšēni”, kas ir vienīgā šāda tipa iestāde Latvijā, līdz ar to vienkārši nebūs, kas sociālo korekciju varētu veikt.

Deputāts Andrejs Judins (JV) ierosināja papildināt likumu, nosakot, ka audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanā tiktu iesaistīts arī VPD, kas veiktu probācijas novērošanu.

Tieslietu ministrijas Kriminālsodu izpildes politikas nodaļas vadītāja Kristīne Ķipēna izteica šaubas, ka jauno ideju par probāciju nebūšot iespējams ieviest steidzamības kārtībā tā, lai tā veiksmīgi funkcionētu. Ierēdne konceptuāli atbalstot ideju par VPD aktīvu iesaisti, tomēr paralēli dienesta jāparedz papildus finanses un jāpagarina termiņš jaunās funkcijas ieviešanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierēdnes teiktajam piekrita VPD vadītāja vietniece funkciju jautājumos Ilona Linde, kura skaidroja, ka darbā ar bērniem vecumā no 11 līdz 13 gadiem probācijas dienesta resursi un darbības ir limitētas. Pēc viņas vārdiem, piedāvātas izmaiņas normatīvi atrisina problēmu, bet praktiski tās ieviest būtu grūti, jo nepieciešams attīstīt probācijas dienesta kapacitāti, kam nepieciešams pārejas periods.

Izglītības un zinātnes ministres padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Ozols (K) uzskata, ka probācijas dienests pēc noteikta laika, kad būs ieguvis nepieciešamos resursus un papildus programmas, spētu būt aktīvākais spēlētājs bērnu pāraudzināšanas jomā.

Komisija atbalstīja ieceri ieviest bērnu probācijas novērošanu, vienlaikus uzdodot Juridiskajam birojam sagatavot pārejas noteikumus, kurus komisijā plānots skatīt rīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau ziņoja, ka pērn “Naukšēnos” tika konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi, tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija pieņēma lēmumu atstādināt no darba “Naukšēnu” direktoru Didzi Čākuru un tika sākta apspriešana, kā uzlabot iestādes darbu. Tagad darba pilnveidošanas vietā nolemts iestādi likvidēt.

Pašlaik iestādē ir reģistrēti 16 audzēkņi.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.