Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

IZM sākusi veidot darba grupu skolu reformēšanas plānu izstrādei

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir sākusi veidot darba grupu, kura lems, kurām Latvijas skolām nepieciešamas pārmaiņas un kā tās panākt, raksta “Latvijas Avīze”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atzīmē laikraksts, valdības rīcības plāns paredz, ka tuvāko četru gadu laikā Latvijā būtu jāslēdz vai jāorganizē vēl desmitā daļa Latvijas skolu: “Reorganizācijas un likvidācijas process skars aptuveni 10% izglītības iestāžu, tādējādi veicinot izglītības kvalitāti, izglītojamo drošību un labsajūtu, celtu zemākās mēneša darba algas likmes pedagogiem un pedagogu darba slodzi, vienlaikus nodrošinot aizdevumu un grantu iespējas pašvaldībām skolu mācību vides uzlabošanai.” Šobrīd Latvijā ir 647 vispārējās izglītības iestādes, tātad pārmaiņas varētu skart aptuveni 60 skolas.

Izglītības ministres Andas Čakšas (JV) padomnieks stratēģiskajā komunikācijā Sergejs Ancupovs klāstījis, ka par konkrēto slēdzamo vai reorganizējamo skolu skaitu pagaidām runāt esot pāragri, jo par to lemšot veidojamā darba grupa.

Darba grupā strādāšot arī pašvaldību pārstāvji. No IZM puses šajā darba grupā strādāšot Izglītības departamenta vadītāja Edīte Kanaviņa un Ramona Urtāne, kura ir izglītības programmas “Iespējamā misija” valdes priekšsēdētāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecerēts, ka tiks noteikts minimālais izglītojamo skaits dažādās izglītības pakāpēs un kvalitātes kritēriji vidusskolām, balstoties uz vispusīgu datu analīzi sadarbībā ar pašvaldībām. Martā darba grupai jābūt izstrādātai “ceļa kartei”, kā optimizēt skolu tīklu, bet līdz jūnija beigām katrai pašvaldībai jābūt padziļinātai datu analīzei par tās teritorijā esošajām izglītības iestādēm un modelim, kā sakārtot skolu tīklu.

IZM pārstāvji sola, ka neviens nelikšot pārplānot skolu tīklu tām vietvarām, kam jau ir optimāls skolu tīkls, tiesa, visticamāk, bez skolu slēgšanas un reorganizācijas varēšot iztikt tikai Pierīga, kur aug iedzīvotāju skaits un kur izglītības iestādēm jāpaplašinās.

Skolu tīkla optimizācija plānota sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kas būšot atbildīga par to, lai skolu tīkla reformas būtu saskaņotas ar ceļu tīklu un optimālām skolēnu pārvadāšanas iespējām. Secināt, kā veidot optimālāko skolu tīklu, varētu palīdzēt arī skolu tīkla karte, kura top Latvijas Pašvaldību savienībā un kurā būs redzams attālums starp skolām, cik skolotāju strādā katrā skolā, kāda ir viņu darba slodze un vidējais vecums u.tml.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2010.gadā Latvijā bija 858 skolas, tātad to skaits nedaudz vairāk kā dekādē sarucis par vairāk nekā 200.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.