Deviņi projekta “Digi-Inclusion” partneri, tostarp Jelgavas novada pašvaldība, parakstījuši politisko nodomu deklarāciju par digitālajām tiesībām, lai veicinātu digitālo iekļaušanu savās administratīvajās teritorijās, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Šīs deklarācijas mērķis ir mazināt digitālo plaisu, veicinot digitālo iekļaušanu un nodrošinot, ka visi iedzīvotāji, neatkarīgi no viņu sociālā vai ekonomiskā stāvokļa, var piekļūt digitālajai pasaulei un iegūt nepieciešamās digitālās prasmes. Deklarācija arī uzsver digitālo tiesību un principu ievērošanu, lai veicinātu demokrātisku līdzdalību un drošību digitālajā telpā.
“Jelgavas novada pašvaldības dalība šajā “Urbact” projektā ir lietderīga, jo ļauj iepazīt citu valstu pieredzi, padziļināti izpētīt jautājumu no dažādiem skatu punktiem, iepazīties ar ekspertu viedokli un noteikt sev pašiem veicamos uzdevumus, lai īstenotu projekta partneru parakstītajā Digitālās iekļaušanas deklarācijā noteiktos standartus un apņemšanās šajā jomā, kas ļaus uzlabot novada iedzīvotāju labklājību un sociālo iekļaušanu,” uzsver Jelgavas novada domes deputāte Dina Tauriņa (LRA).
Pašvaldības ir apņēmušās veicināt digitālās pamattiesības un principus visiem tās iedzīvotājiem, kā arī atbalstīt integrētu rīcības plānu īstenošanu, lai nodrošinātu digitālo iekļaušanu savās teritorijās, apņemas apvienot attiecīgās ieinteresētās puses un pilsonisko sabiedrību, lai attīstītu digitālās iekļaušanas politiku un atbalstītu līdzdalību tās definēšanā, īstenošanā un uzraudzībā. Plānots, ka individuālie rīcības plāni būs sagatavoti līdz 2025.gada decembrim, lai jau no 2026.gada varētu sākt īstenot plānotās aktivitātes.
“Digi-Inclusion” politiskā deklarācija par digitālajām tiesībām ir balstīta uz Eiropas deklarāciju par digitālajām tiesībām un principiem, kurā uzsvērta iedzīvotāju loma digitālajā pārveidē.
Projekta partneri ir deviņas pašvaldības no Spānijas, Grieķijas, Polijas, Rumānijas, Latvija, Portugāles, Bosnijas un Hercegovinas, Francijas un Itālijas.
“Kā uzņēmēji mēs atbalstām deklarāciju, jo digitālā iekļaušana ir ne tikai sociāli atbildīga rīcība, bet arī nozīmīgs ekonomiskās izaugsmes virzītājspēks. Nodrošinot, ka visi iedzīvotāji var piekļūt digitālajai pasaulei un apgūt nepieciešamās prasmes, mēs veicinām plašāku talantu bāzi un lielāku produktivitāti, kas sniedz labumu gan vietējiem uzņēmumiem, gan valsts ekonomikai,” pārliecināta biedrības “Jelgavas novada uzņēmēji” valdes priekšsēdētāja un rīcības plāna izstrādes darba grupas pārstāve Ilze Ragovska-Bērziņa.
Turklāt iekļaujoša digitālā vide stiprinot inovācijas un jaunu tirgus iespēju attīstību, padarot uzņēmējdarbības vidi elastīgāku un konkurētspējīgāku. “Atbalstot digitālās pamattiesības un rīcības plānu īstenošanu, mēs kā uzņēmēji apliecinām savu ieguldījumu ilgtspējīgā un vienlīdzīgā sabiedrības attīstībā,” uzskata uzņēmēja.
Foto: unsplash.com
Reklāma