Pagājušajā gadā SIA “Jelgavas pilsētas slimnīcas” apgrozījums bija 17,52 miljoni eiro, kas bija par 12% mazāk nekā 2022.gadā, kad apgrozījums veidoja 19,98 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” dati.
Slimnīca pērno gadu ir noslēgusi ar 312 865 eiro zaudējumiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, palielinoties pacientu skaitam, izdevumus izdevās samazināt aptuveni par 5%, taču neto apgrozījums, kuru pamatā veido Nacionālā veselības dienesta (NVD) finansējums, samazinājās par 12,3%, klāsta slimnīca.
Kā gada pārskatā vēsta slimnīcas vadība, slimnīcai nav likviditātes riski un saimnieciskā darbība tiek nodrošināta atbilstoši tās mērķiem – nodrošināt pieejamu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu Zemgales reģiona iedzīvotājiem.
Pagājušajā gadā slimnīca sniedza pilna apjoma neatliekamo un plānveida ambulatoro un stacionāro medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem. Kopumā pārskata gadā slimnīcā ārstēti 10 745 pacienti, kas ir par 33 pacientiem jeb 0,3% vairāk nekā 2022.gadā.
2023.gadā vidējais ārstēšanās ilgums stacionārā uz vienu pacientu bija 5,87 dienas, kas salīdzinājumā ar 2022.gadu ir palielinājies par 5%. Savukārt sabiedrības gultu noslogojums 2023.gadā bija 67,22%, kas ir par 4,4% vairāk nekā 2022.gadā.
Būtiskākais izaicinājums 2024.gadā būšot ārstniecības personāla piesaiste slimnīcai. Iestādes vadības vērtējumā, Latvijas darba tirgū esot katastrofāla situācija un veselības aprūpē trūkst sertificētu ārstu. Slimnīcas vadība vērtē, ka galvenie iemesli veselības aprūpes personāla trūkumam Latvijā ir ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumiem, ko sniedz noteiktas ārstu un medmāsu specialitātes, iespējas nopelnīt vairāk ar mazāku atbildību sekundārajā ambulatorajā veselības aprūpē, kā arī palielināts migrācijas līmenis veselības aprūpes speciālistu vidū, it īpaši tas attiecas uz jaunāko paaudzi.
Slimnīcas vidējais nodarbināto skaits 2023.gadā bija 609 strādājošie, kas, salīdzinot ar 2022.gadu, ir par 14 strādājošajiem jeb 2,3% vairāk. No kopējā darbinieku skaita 128 ir ārsti, 26 – rezidenti, 186 – vidējais medicīnas personāls, 75 – jaunākais medicīnas personāls un 194 – pārējie darbinieki. Personāla skaita pieaugums saistīts ar vasaras nodarbinātību bērniem, ilgstošā prombūtnē esoša personāla pieaugumu un paplašinātu dežūrpersonāla pieejamību, kas nepalielina faktiski nostrādāto stundu skaitu un izmaksas.
Slimnīcas vadība norāda, ka negatīvu ietekmi uz slimnīcas nākotnes attīstību atstāj straujais energoresursu un izejmateriālu sadārdzinājums, kas tieši ietekmē sabiedrības saimniecisko darbību. Arī cenu pieaugums apgrūtina investīciju projektu plānošanu un īstenošanu.
Šogad plānots noslēgt līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta īstenošanu Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļas pārbūvei. Slimnīcas vadība norāda, ka projekta īstenošana palīdzēs sakārtot pacientu plūsmu slimnīcas Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļā, kas ļaus palielināt veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas efektivitāti, nodrošinot cilvēkresursu izmantošanas optimizāciju, samazināt personāla noslogojumu slimnīcas nodaļās.
“Jelgavas pilsētas slimnīca” ir viena no septiņām reģionālajām daudzprofilu ārstniecības iestādēm Latvijā.
Foto: no arhīva
Reklāma