Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izveidot praktisku un funkcionālu terasi?

Vasara ir lielisks laiks, lai maksimāli izbaudītu atpūtu ārtelpā, un tieši terases izbūve dārzā vai pie mājas var palīdzēt vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni vai draugiem jebkurā sev izdevīgā laikā. Taču tikai ar pārdomātas vietas izvēli vai kvalitatīvu terases materiālu izmantošanu vēl nepietiek, lai jaunizveidotā terase būtu funkcionāla un ērti izmantojama.

Segums

Terases ieseguma un tās pamatkonstrukcijas materiāli neapšaubāmi ietekmē ne tikai terases izturību un ilgmūžību, bet arī tās funkcionalitāti – uzturēšanas un kopšanas vieglumu, kā arī izmantošanas daudzveidību.

Lai arī terašu izbūvei tiek izmantoti dažādi terases materiāli, tieši terases dēļi vairāk nekā betons vai klinkera flīzes ir visvieglāk un plašāk izmantojamais terases materiāls. Dēļu terasi būs patīkami izmantot arī ar basām kājām un to varēs uzbūvēt īsāka laika periodā, taču ir jāņem vērā tas, ka koka terasēm ir nepieciešama regulāra kopšana, lai tās nezaudētu vizuālo pievilcību un būtu ilglaicīgākas.

Mēbeles un apgaismojums

Terases iekārtojums nav pilnīgs bez āra apstākļiem piemērotu, izturīgu un ērtu sēžammēbeļu iegādes un apgaismojuma, kas ļauj terasi vienlīdz ērti izmantot arī vakara stundās.

Ērtu atpūtas krēslu vai neliela āra dīvānu mēbeļu grupa ar mazu kafijas galdiņu ļaus terasi izmantot gan nesteidzīgai ikrīta kafijas dzeršanai un laiskai grāmatas lasīšanai vientulībā, gan nelielu svinību rīkošanai ģimenes vai draugu lokā.

Papildus komfortu palīdzēs nodrošināt tekstila spilveni un pledi. Šādu tekstila priekšmetu ikdienas lietošanu atvieglos speciālas glabāšanas vietas iekļaušana terases dizainā.

Kā nodrošināt privātumu?

Ne vienmēr ir iespējams izbūvēt terasi vietā, kur netraucē kaimiņi vai apkārtējo skatieni, tādēļ koka terases dizainam ir iespējams papildināt arī ar koka pergolu vīteņaugiem. Norobežojošā konstrukcija gan nodrošinās lielāku privātumu, gan veidos vizuālu akcentu mājīgas terases iekārtojumam.

Sākot savas sapņu vasaras koka terases izbūves īstenošanu, pirmais solis ir kvalitatīvi zāģmateriāli un pārdomāts plānojums, kuru ir iespējams papildināt laika gaitā.

Kokrūpniecības uzņēmums “BONO” ar savu plašo un kvalitatīvo zāģmateriālu un terases dēļu klāstu palīdzēs piemeklēt piemērotākos kokmateriālus idejas īstenošanai. Ieskatieties www.bonotimber.com un uzziniet vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.