Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties ārdurvis mājai vai durvis dzīvoklim?

Ārdurvis ir ikvienas privātmājas vai dzīvokļa vizītkarte. Pēc durvju izskata kaimiņi, viesi un garāmgājēji spriedīs par jūsu gaumi, turību un spēju uzturēt kārtību. Arī nelūgti viesi vērtē durvju kvalitāti, tādēļ nedrīkst aizmirst arī par drošību. Aizsardzību pret uzlaušanu nodrošina vairāki elementi un katrs no tiem ir svarīgs. Mēs šim jautājumam pieejam ļoti nopietni, tādēļ atrast drošas koka vai metāla ārdurvis Durvju pasaulē var ikviens klients.

Ārdurvju izvēle

Durvju piedāvājums Latvijā ir salīdzinoši plašs un izvēlēties sev piemērotāko variantu nav nemaz tik vienkārši. Nenoliedzami, daudzi meklē lētas durvis, taču ir jāņem vērā arī citi kritēriji. Izdarot pirkumu, ir jāpievērš uzmanību durvju biezumam, eņģu konstrukcijai, energoefektivitātei un slēdzenēm. Metāla durvīm īpaši jāvērtē metāla slāņa biezums (durvju iekšpusē ir durvju rāmis un siltumizolācija).

Lai ārdurvis kalpotu ilgstoši, ir jāievēro visi ekspluatācijas nosacījumi. Pats galvenais – durvis nedrīkst pakļaut tiešiem saules stariem un nokrišņiem. Ikviens no šiem faktoriem var veicināt durvju deformāciju un krāsas nolobīšanos.

Metāla ārdurvju priekšrocības

Izturība un ilgmūžība. Metāla durvis vairumā gadījumu būs drošākas pret uzlaušanu kā koka durvis, pie nosacījuma, ka izgatavotas pēc atbilstošas ražošanas tehnoloģijas.

Ugunsizturība. Metāla durvīm bieži vien ir labāka ugunsizturība salīdzinājumā ar koka durvīm. Tās var palīdzēt ierobežot ugunsgrēku un novērst tā izplatīšanos uz citām mājas daļām.

Ekspluatācijas priekšrocības. Metāla durvis neprasa īpašu kopšanu un ir mazāk pakļautas deformācijai vai ārējiem bojājumiem.

Siltumizolācija. Izvēloties lētas metāla durvis, ziemā tās var šķist aukstas. Lai no tā izvairītos, ir vēlams pirkt ārdurvis ar biezāku siltumizolācijas slāni. Tās būs ne tikai ar augstāku energoefektivitāti, bet arī klusākas.

Koka durvju priekšrocības

Durvis no koka vienlīdz labi izskatās gan dzīvoklī, gan privātmājā. Savukārt guļbaļķu mājā vai pirtī, koka ārdurvis automātiski kļūst par izvēli Nr. 1.

Plaša dizainu, krāsu un formu izvēle, dabīgs izmantotais materiāls un tradīcijas – šie ir galvenie iemesli, kādēļ koka ārdurvis joprojām ir populāras. Izgatavojot tās no pietiekami bieza koka, durvis būs siltas un nodrošinās dabīgu skaņas izolāciju.

Nenoliedzami koka durvis būs jākopj vairāk kā dzelzs durvis, taču kopšana nav sarežģīta. Pats svarīgākais – pievērsiet uzmanību blīvējuma un krāsas atjaunošanai. Ja durvīm gadās nelielas skrambas vai virsmas bojājumi, tos vienmēr varēs salabot un durvis izskatīsies kā jaunas.

Pareizi uzturētas un koptas koka durvis var kalpot ļoti ilgi. Nav nekas neparasts, ka vecās mājās redzam koka durvis, kas kalpojušas 50 un pat 100 gadus. Vai ārdurvis jūsu mājai arī kalpos tikpat ilgi ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Pats svarīgākais ir izturēties pret tām saudzīgi, savlaicīgi novērst bojājumus un nepakļaut tiešiem saules stariem vai nokrišņiem.

Apskatīt un izvēlēties ārdurvis privātmājai vai dzīvoklim varat mūsu salonveikalā Rīgā, Vienības gatvē 33 vai mājaslapā DurvjuPasaule.lv

Neesat droši par durvju izmēru, vēršanās pusi vai to, kā pareizi nomainīt durvis? Neuztraucieties mūsu speciālisti var atbildēt uz visiem jautājumiem un, protams, arī veic kvalitatīvu un profesionālu durvju montāžu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.