Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kāpēc vērtīgi apgūt programmēšanu

Ir vairāki iemesli, kāpēc ir vērts apgūt programmēšanu, bez tam – šie iemesli ir spēkā neatkarīgi no cilvēka vecuma, jo programmēšanu iespējams apgūt jebkurā vecumā, kad vien rodas šāda vēlme. Bet kāpēc to darīt?

Vai visiem būs darbs?

Teju katrs ir dzirdējis frāzi, ka programmētāji ir nākotnes profesija, ka šīs jomas pārstāvju jau šobrīd trūkst. Taču vai kādā brīdī neiestāsies pārprodukcija, jo arvien vairāk cilvēku izvēlēsies apgūt šīs prasmes?

Codelex aplēses liecina, ka vismaz tuvāko 10-20 gadu laikā pārprodukcija neveidosies, jo beidzamajā laikā Latvijā vien šajā jomā trūkst vairāk nekā 3 tūkstošu darbinieku, taču augstskolās informācijas tehnoloģiju jomā tik daudz studentu nav.

Bez tam šobrīd internets un tehnoloģiju pieejamība programmētājiem ļauj strādāt attālināti no jebkuras valsts pasaulē, līdz ar to Latvijas programmētāji pilnīgi droši var strādāt arī, piemēram, Amerikas uzņēmumos.

Jebkurā vecumā

Programmēšanu un informācijas tehnoloģijas pēc vidusskolas beigšanas izvēlas studēt arvien vairāk jauniešu, taču nav nekādu iemeslu, lai šo profesiju nevarētu apgūt arī jebkurš pieaugušais, kurš kādā brīdī ir izlēmis pārkvalificēties un iemācīties ko jaunu, pielāgojoties mainīgajām darba tirgus prasībām.

Programmēšanu ērti var apgūt arī attālināti, tāpēc nav piesaistes arī konkrētai ģeogrāfiskai vietai vai konkrētam kursu pasniedzējam.

Codelex piedāvājums

Codelex komanda piedāvā apgūt programmēšanu profesionāļu vadībā. Tā ir lieliska iespēja apgūt programmēšanas valodas, rīkus un tendences, kas šobrīd ir pašas aktuālākās. Visi pasniedzēji ir savas jomas profesionāļi un, kā zināms, vienmēr ir vērts mācīties no labākajiem.

Lai arī mācības notiek attālināti un lielākais darbs katram ir jāveic pašam ar sevi, tomēr nemitīgi un visu diennakti ir pieejams mācībspēku atbalsts un tiek nodrošināta atgriezeniskā saite.

Pozitīvi arī, ka uzreiz pēc kursu beigšanas lielākā daļa absolventu ļoti īsā laikā atrod darbu, kas arī ir apliecinājums ievērojamajam pieprasījumam pēc programmētājiem. Arī algu līmenis šajā nozarē ir pietiekami motivējošs.

Varbūt arī tev šis ir īstais brīdis, lai apgūtu ko jaunu? Piesakies Codelex programmēšanas kursiem Codelex mājaslapā – https://www.codelex.io!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.