Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ķermeņa svari: kādas ir galvenās atšķirības?

Foto: 1a.lv

Nereti vēlme sekot līdzi savam veselības stāvoklim sākas ar ķermeņa svara kontroli. Mūsdienās, pateicoties daudzveidīgajām tehnoloģiskajām iespējām un inovācijām zinātnes jomā, svari ir kas vairāk, kā tikai ierīce ķermeņa masas noteikšanai. Raksta turpinājumā uzzini, kāda ir atšķirība starp viedajiem un klasiskajiem svariem, un, kā izvēlēties sev vispiemērotāko ierīci!

Viedie vai tomēr klasiskie?

Svaru piedāvājums tirgū ir ļoti daudzveidīgs. Bieži vien tieši plašās izvēles iespējas var radīt apjukumu par to, kuri no svariem – klasiskie, elektroniskie vai varbūt viedie – būtu vislabāk piemēroti tavām vēlmēm, vajadzībām un izvirzītajam mērķim. Taču atceries, ka jebkurā gadījumā svari būs noderīgs palīgs, lai sekotu līdzi izmaiņām savā ķermenī neatkarīgi no tā, vai vēlies atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, vai pieņemties svarā. Turklāt atsevišķus modeļus ir iespējams savienot pat ar viedtālruni.

Klasisko jeb mehānisko svaru galvenā priekšrocība ir tāda, ka tos nav nepieciešams uzlādēt. Rādījumi tiek nolasīti, vadoties pēc skala. Taču jāņem vērā, ka mērījuma rezultāts var būt arī neprecīzs, turklāt šāda veida svari paredz arī ierobežojumus – visbiežāk maksimāli pieļaujamais svars ir nedaudz virs 100 kg.

Elektroniskie svari funkciju ziņā ir līdzīgi mehāniskajiem, taču to mērījums būs precīzāks, jo displejā precīzi redzēsi savu svaru kilogramos un gramos. Turklāt tie ir arī estēstiski pievilcīgi, tādēļ šos svarus var izmantot pat kā gaumīgu interjera priekšmetu. Ja nepieciešams, ir iespējams iegādāties tādus elektroniskos svarus, kas ir aprīkoti ar iebūvētu apgaismojumu, tādējādi nodrošinot vēl ērtāku ciparu nolasīšanu.

Foto: 1a.lv

Viedie svari būs optimāla izvēle tiem cilvēkiem, kuri vēlas jau padziļinātāk izzināt savu veselības stāvokli un organismā notiekošos procesus. Ar to palīdzību ir iespējams ne vien noteikt svaru, bet arī ķermeņa masas sastāvu jeb procentuālo apmēru, ko veido tauki, muskuļi, kauli u.c. komponenti.

Gudrie svari pamatā darbojas uz bioimpedances principa. Lai būtu iespējams veikt precīzus mērījumus, uz svariem ir jākāpj ar basām pēdām. Vājam un nekaitīgam elektriskajam impulsam plūstot cauri ķermenim, ir iespējams iegūt un nolasīt visu nepieciešamo informāciju, noskaidrojot savu metabolo vecumu, ķermeņa masas indeksu, hidratāciju jeb ūdens balansu organismā, muskuļu īpatsvaru, kaulu masu, kam ir jāpievērš uzmanību īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem u.c., ne mazāk svarīgus faktorus. Ņem vērā, ka svarus nedrīkst izmantot grūtnieces un cilvēki ar kardiostimulatoru.

Cenas faktors, izvēloties svarus

Foto: 1a.lv


Domājot par jaunu svaru iegādi, nenoliedzami uzmanība tiek pievērsta arī cenai. Der paturēt prātā, ka labi ķermeņa svari ne vienmēr būs dārgi, tomēr tas, kādu ierīci iegādāties ir atkarīgs no katra paša individuālajām vēlmēm, vajadzībām un iespējām. Ja tavs mērķis ir atbrīvoties no liekajiem kilogramiem un vienlaikus būt lietas kursā par notiekošajiem procesiem savā organismā, ieteicams tomēr izvēlēties viedos svarus, rēķinoties, ka to cena būs augstāka, nekā, piemēram, klasiskajiem svariem. Taču šāds pirkums viennozīmīgi būs vērtīgs ieguldījums paša veselībā un labsajūtā. Savukārt, ja ķermeņa svari tiek izmantoti vien kādu retu reizi, izvairoties no nevajadzīgas naudas tērēšanas, labāk iegādāties ierīci no mehānisko vai digitālo svaru piedāvājuma.

Svari var kalpot par lielisku palīgu, lai sasniegtu savu optimālo ķermeņa masas stāvokli un spētu to noturēt. Plašs un daudzveidīgs svaru piedāvājums ir pieejams arī interneta veikalā 1a.lv. Ielūkojies mūsu mājaslapā un izvēlies sev vispiemērotāko ierīci svara kontrolei!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.